Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

0
428

Instagram’a WhatsApp’tan bildiğimiz son görülme özelliği eklendi. Instagram’da mesajlaştığınız kişilerin en son ne zaman online olduğunu görebiliyorsunuz. “Şu anda aktif”, “1 saat önce aktifti” gibi bilgiler veriliyor. Peki Instagram’da son görülme özelliği nasıl kapatılır? iPhone’da ve Android telefonlarda nereden hangi ayara girmek gerekiyor?

Instagram’a son görülme özelliği eklendi. Direct Message bölümünde, listedeki kişilerin son görülme zamanı yazıyor. Bu özellik sosyal medyada oldukça konuşuldu. Kullanıcıların bazıları yeni özelliği beğenirken, bazıları ise son görülme zamanının verilmesine karşı çıkıyor. Instagram’da son görülme zamanını kapatabilirsiniz. Bunun çok kolay bir yolu var.

INSTAGRAM’DA SON GÖRÜLMEYİ BU ŞEKİLDE KAPATABİLİRSİNİZ

İlk olarak Instagram uygulamasında profilinize gelin. iPhone’da profilinizdeki “Çark” simgesine tıklayın ve Ayarlar’a girin.

Android telefonlarda ise profilden “Üç nokta” simgesine tıkladığınız Ayarlar’a giriş yapabilirsiniz. Ayarlar listesinde biraz aşağıda bulunan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapatırsanız, son görülme özelliği de kapatılıyor. Bu şekilde kendi son görülme bilginiz görünmüyor, fakat başkalarının da son görülme bilgisine erişemiyorsunuz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz