Instagram Hesap Doğrulama, Mavi Tik Nasıl Alınır?

0
446

Gerçekliği iyileştirmek ve güveni artırmak için, instagram, kullanıcılarının hesaplarını mavi bir rozetle doğrulamak için başvurmalarına izin verdi – ancak herkes uygun değil.

Instagram CTO ve kurucu ortağı Mike Krieger, bir blog yazısında Facebook’un sahip olduğu bir milyardan fazla kullanıcıya güvenini korumaya yardımcı olmak için “üç önemli adım” attığını söyledi.

Bu, kullanıcıların hesapların gerçekliğini, güvenliğini iyileştirmek için geliştirilmiş iki faktörlü kimlik doğrulamanın ve Twitter’ın ünlü mavionayına benzer bir doğrulama rozetinin değerlendirilmesine yardımcı olan bir özelliktir .

Instagram hesabınız nasıl doğrulanır?

Adım 1: layık olun

Mavi onaylı rozeti hesap adıyla almayı umuyor olan herkes, önce birini garantilemek için yeterince önemli olmalıdır.

Bu, “belirgin bir kamu figürü, ünlü, küresel marka veya varlık” olmanız gerektiği anlamına gelir.

Genellikle, bu, büyük bir kitleye ulaşan bir hesaba sahip olan herkes anlamına gelir, ancak birisinin kaç kişinin katılması gerektiği konusunda tam olarak emin olmasa da veya bir rakamın ne kadar önemli olması gerektiğinden emin değildir.

2. Adım: Kurallara uyun

Doğrulama işlemine başlamadan önce atlamanız gereken bir sonraki kasnak, Instagram kurallarına uymayı kabul ediyor.

Instagram CTO Mike Krieger şöyle dedi: “Doğrulanacak bir hesap, Instagram’ın Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları’na uymalıdır.”

Bu kuralların kısa versiyonu, Instagram’ın Topluluk Kuralları sayfasında özetlenmiştir : “Sadece kendi fotoğraflarınızı ve videolarınızı yayınlayın ve her zaman yasayı takip edin. Herkese saygı gösterin, spam olma veya çıplaklık göndermeyin.”

3. Adım: Instagram doğrulama için başvur

Doğrulama istek formuna profilinizdeki menü simgesine ve ‘Ayarlar’ seçerek ulaşabilirsiniz.

En altta, bilgilerinizi doğrulamanız için size sorulacak bir sayfaya götüren ‘Doğrulama İste’ seçeneğini bulacaksınız.

Hesaplarının doğrulanması için Instagram kullanıcılarının devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimlik paylaşması gerekir (Instagram)

Bu, kullanıcı adınızı, gerçek adınızı ve yasal veya işletme kimliğinizin bir kopyasını içerir.

4. Adım: Bekleyin

Bir isteği göndermek, hesabınızın doğrulanacağının garantisi değildir. İlk olarak Instagram’in henüz belirsiz olduğu inceleme sürecini geçmek zorunda.

“İsteğiniz incelendiğinde, bildirimler sekmesinde isteğinizi onaylayan veya reddeden bir bildirim alacaksınız”, diyor.

Instagram’ın doğrulama için ücret almadığını veya doğrulama işlemini onaylamak için kullanıcılara ulaşmadığına dikkat çekmeye değer. Bu gibi istekleri alan herkes, dolandırıcıların hedefi olabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz