İnstagram Hesabını Kalıcı olarak Silme (Tamamen Kapatma)

0
6193

Kullanıcılar instagram hesabını kapatmak veya tamamen instagram hesap silme isteyebiliyorlar. bir hevesle kayıt oldukları instagram hesabını belli bir süre sonra sıkıldıklarından dolayı veya başkaları tarafından rahatsız edildiklerinde veya sıkıldıklarında hesabı tamamen kapatmak istiyorlar. Yazımızın devamında instagram hesabının tamamen silinmesini ve nasıl devre dışı bırakılacağını anlatıyor olacağız.

Sağdan soldan çevreden duydunuz instagram diye bir site varmış, çok kız varmış veya çok reklam yapılıyormuş, iyi iş düşüyormuş diye, bir hevesle girdiğiniz instagram dünyasına. Sonra baktınız ki işler tahmin ettiğiniz gibi gitmiyor, sizi kimse arkadaşlık listesine eklemiyor, fotoğraflarınızı kimse beğenmiyor paylaşmıyor. Karizmayı daha fazla çizdirmeden ufak ufak uzamalıyım burdan diye düşündünüz ve hesabınızı kapatmaya karar verdiniz. Sosyal medyada bir çok hesaba baktığınızda yüzlerce veya binlerce takipçileri var, paylaşımları rekor kırıyor, en saçma şeylerini bile like’lıyorlar, paylaşıyorlar, ama benim süper ötesi ( uzaydan çekilmiş 🙂 ) resimlerimi kimse neden beğenmiyor diye depresyona giriyorsunuz kendi kendinize ve karar olarak yakayım buraları ve çekip giderim diyorsunuz.

İnstagram hesabı kapatma

Bu kadar karalamadan iç dökmeden sonra gelelim meselenin aslına ve kullanıcılar hesaplarını nasıl silecekler onu anlatalım. İnstagram hesabınızı sildiğinizde, bu zamana kadar paylaştığınız tüm bilgiler resimler, gönderdiğiniz veya aldığınız tüm mesajlar kalıcı olarak silinecektir. Daha sonradan bu bilgilere ulaşmanız mümkün olmayacak. İnstagram hesabını kapatırken iyice düşünmeniz gerekiyor. Sildiğiniz bir hesabı yeniden aktif edemezsiniz. Silinen hesaptaki resimlere ve gönderilere bir daha ulaşamazsınız. Tüm bu olacakları gözden geçirdikten sonra hala hesabınızı silmekte kararlı iseniz aşağıdaki işlemleri uygulayarak instagram hesabınızı kapatabilirsiniz.

İnstagram hesabını silme

İnstagram hesabını silmek için yapmanız gerekenler ;

İnstagram hesabı kapatabilmeniz için bir bilgisayara ihtiyacınız olacak, veya cep telefonunun browser yani internet sayfasından yapabilirsiniz.

Mevcut instagram hesabınızı silebilmeniz için hesabınıza giriş yapabiliyor olmalısınız. Şifresini veya kullanıcı adını unuttuğunuz hesaplarınızı silemezsiniz.

– Telefonunuzun instagram uygulamasından çıkış yapın, uygulamayı kapatın.
– Cep telefonun internet sayfasından veya bilgisayardan instagram sayfasına kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
– instagram sayfasının sağ üst köşesinde yer alan kullanıcı adınıza tıklayın ve “profili düzenle” butonuna tıklayın.

İnstagram hesap silme için tıklayın.

Instagram hesap silme linkine tıkladığınızda açılan sayfada hesabınızı neden silmek istediğinize dair bilgiler istiyor. Bu bilgiler şunlar ;

  1. Kullanmaya başlamakta zorlandım
  2. İkinci bir hesap açtım
  3. Bir şeyi kaldırmak istiyorum
  4. Çok zamanımı alıyor
  5. Takip edecek kişiler bulamıyorum
  6. Başka bir şey dolayısı ile hesabımı silmek istiyorum diyebilirsiniz.

Hesabınızı silebilmek için sizden son defa şifrenizi talep ediyor. Şifrenizi doğru bir şekilde girerek “hesabımı kalıcı olarak sil” butonunu tıkladığınızda artık hesabınız silinecektir.

instagram-hesap-silme

Instagram Hesap Silme Telefondan

Eğer instagram hesabınızı mobil telefonlar üzerinden kullanıyorsanız aşağıdaki resimlere bakarak hesabınızı nasıl sileceğineze bakabilirsiniz.

instagram-kapatma

– Açılan sayfada sağ alt köşede yer alan hesabımı silmek istiyorum bağlantısını tıklayın.

instagram-hesabi-silme

Sonrasında instagram sizden hesabınızı neden silmek istiyorsun, lütfen kal, gitme gibisinden standart prosedürleri seçerek işleme devam edebilirsiniz. Artık instagram hesabınız ve gönderdiğiniz resim yazı vb. tüm bilgiler silinmiş ve başkaları tarafından da görünemez oldu. Artık bu hesabınızı yeniden aktif edemezsiniz. Yeniden hesap almalısınız ve başka bir kullanıcı açmalısınız.

Yazımızın sonuna geldiğimizde tüm bu işlemleri boşuna anlattın, benim hali hazırda bir instagram kullanıcı adım yok diyorsanız ve nasıl kaydolacağınızı düşünüyorsanız daha önce yazdığımız instagram kaydol sayfamızdan okuyarak kayıt işlemini yapabilirsiniz.

instagram hesabınızı tamamen silmeden geçici olarak dondurmak için tıklatın.

Bu yazımızdaki instagram hesap silme ve var olan hesabınızı geçiçi olarak kapatmak konusunda hala yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz.

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz