İnstagram Dondurma, instagram Hesabını Geçiçi Olarak Kapatma

1
9766

İnstagram hesabını dondurmak veya geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcılar için, son bilgiler dahilinde instagram hesabı dondurmayı açıklamaya çalışalım.  İnstagram hesabınızı tamamen silmek istediğinizde o hesabı tekrar açarak kullanamazsınız. İçerisinde paylaştığınız resimler bilgiler siliniyor. Bu bağlanda daha sonradan tekrar kullanmak isterseniz hesabınızı dondurmak akıllıca olacaktır.

Ayrıca ben hesabımı dondurmak istemiyorum tamamen silmek istiyorum diyorsanız instagram hesabınızı tamamen silin bağlantısına tıklayarak nasıl sileceğinizi öğrenebilirsiniz. Üyeliğinizi geçiçi belli bir süre kapatmak ve daha sonra yeniden aktif hale getirmek istiyorsanız yazımızı okuyama devam edin.

İnstagram hesabı dondurmak için tıklayın

Bağlantıyı tıkladığınızda hesabınızda oturum açmanızı isteyen bir ekran açılacak. Eğer daha önce giriş yapmışsanız otomatik olarak sayfaya yönlendirileceksiniz.  İnstagram  hesap dondurma sayfasında hesabınızı neden dondurduğunuza ilişkin bir seçenek seçmelisiniz.  Bunlar ;

– Ara vermek istiyorum
– Kullanmaya başlamakta zorlandım
– İkinci bir hesap açtım
– Gizlilikle ilgili endişeler
– Çok zamanımı alıyor
– Takip edecek kişiler bulamıyorum
– Başka bir şey

Hesabınızı dondurup yeniden açtığınızda, tüm resimleriniz hemen açılmayabilir. 1-2 gün içerisinde tüm paylaşımlarınız aktif oluyor. Panik yapmayın !! instagram hesabını dondurdum nasıl açacağım konusunda yardıma almak istiyorsanız tıklayın

Bu seçeneklerden birisini seçtikten sonra Aşağıdaki ekran gibi, bu hesabın sahibi olup olmadığını denetlemek için sizden şifrenizi isteyecek. Mevcut instagram şifrenizi girdikten sonra ” Hesabı geçiçi olarak kapat” butonuna tıklayarak devam edelim.

instagram-gecici-olarak-kapatma

Butona tıkladığınızda instagram hesabının geçici olarak dondurulduğunu ifade eden bir yazı çıkacak karşımıza. Aşağıdaki resimdeki gibi bir yazı görmüşseniz hesabınız geçici bir süre devre dışı bırakılmıştır. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.

instagram-dondurma

Hesabınızı kapattıktan sonra 24 saat geçmeden yeniden aktif edemezsiniz. Hemen açmaya çalışmayın yanlış şifre hatası verecektir. Ayrıca bilgisayar üzerinden oturum açmaya çalışıyorsanız açamazsınız, instagram hesabı dondurduktan sonra telefon üzerinden giriş yaparak aktif etmeniz gerekmektedir.

Evet bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda instagram dondurma, geçiçi olarak hesap kapatma, instagram hesabı dondurma konusunda yardıma ihtiyaç duyanlar arkadaşlar için bilgi vermeye çalıştık. Sorularınız ve sorunlarınızla ilgili olarak aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı iletirseniz kısa süre zarfında sizinle iletişime geçeceğimizden emin olabilirsiniz.


1 Yorum

  1. Merbabalar 2 hesap kullanıyordum şuan resmen birbirine girdiler hesaplardan birine giremiyorum ağ hatası diyip duruyor ve paylaşım yada beğeni yapınca o giremediğim hesaptan yapılıyor ve dmler diğer hesaba gidiyor ne yapmam lazım yardım ederseniz sevinirim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz