Instagram Anket Nasıl Yapılır?

0
979

En popüler sosyal medya platformlarından instagramın anket ekleme özelliği 2017 yılının son aylarında kullanıcılara sunuldu. Bu yazımızda hikayelere anket eklemek isteyip instagram anket ekleme nasıl yapılır, hikayelere anket nasıl eklenir gibi sorulara yanıt arayanlara bilgiler vereceğiz vereceğiz.

Instagramda bana soru sor özelliğin’de sorulan sorulara özgün cevaplar verilebilirken instagram anketlerine takipçileriniz sizin belirlediğiniz şıklar arasından seçim yaparak  yanıt vermektedir. Hikayeler bölümünde bulunan çıkartmalardan yapabileceğiniz anketleri oluşturabilmek için konumuzu incelemeye devam edebilirsiniz.

İnstagramda Anket Nasıl Yapılır?

Hikayeler bölümünden eklenen anketler için öncelikle paylaşacağınız bir görsel ya da videoyu belirlemeniz gerekmektedir.

Daha sonra sağ üst kısımdan etiket simgesine tıklayarak aşağıda beliren beyaz zemin üzerine yeşil tonlarla yazılmış ANKET(POLL) yazısına tıklıyorsunuz.

Gelen soru ekranında yanıtlar EVET ve HAYIR şeklinde hazır olarak geliyor. Sorunuzu yazıp sorunuza verilecek yanıtları şıkların üzerine tıklayıp düzenliyorsunuz.

Düzenlenen soruyu hikayenizin herhangi bir bölümüne taşıyabilir ve döndürebilirsiniz.

Ardından sağ üstten BİTTİ’ye dokunarak sağ alttan da İLERİ yönergelerini izleyip hikayenizi yayınlayarak takipçilerinizin görüşüne sunuyorsunuz.

Instagram Anketleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yayınlanan anketler hikayelerinizin 24 saat durmasından dolayı 24 saatliğine yayında kalmaktadır.

Verilen yanıtları ve kimlerin hangi şıkkı işaretlediğini istatistiklerinden görebilmektesiniz.

Takipçileriniz eğer bir şıkkı işaretlediğinde verilen oy oranını görebilir, hikayenize tekrar bakıp son durumu 24 saat boyunca takip edebilir.

Eklenen hikayelerinize konum, konu etiketi vb. ekstra stickerlar da ekleyebilmektesiniz.

Instagram Anketlerine Örnek Sorular

Börek mi pizza mı gibi iki şıklı sorular hazırlayıp, aralarında seçim isteyebileceğiniz gibi, yaptığınız böreğin nasıl gözüktüğünü de soru olarak yöneltebilirsiniz.

Yaşam ve Aşkla ilgili instagram anket soruları:

Evlilik Aşkı Öldürür Mü?,

Akıl mı Dış Görünüş mü?

Aşk mı Para mı?,

Hesabı Erkek mi Ödemeli?

Sevmek mi Sevilmek mi?,

Uzun Mesafe İlişkileri Mutlu Sonla Biter mi?,

Erkekten Kanka Olur mu?,

X Durumu Affedilir mi?

X ili mi Y ili mi?

Evlilik Aşkı Bitirir mi?

Instagram Anketleri Nasıl Kaldırılır?

Hikayeler bölümüne gelip anketle ilgili hikayenizi silerek anketi de kaldırmış olacaksınız.

Instagram Anket Ekleme Sorunu ve Çözümü

Instagram anketleri bende yok ya da instagram anket ekleme çıkmıyor gibi sorularla sorunuzun çözümünü arıyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

Telefonunuzun modeli eski ise anket ekleme özelliği aktif olmayabilir. Telefonunuzu değiştirme zamanınız gelmiş olabilir.

Instagram uygulaması güncel olmayabilir dolayısıyla yeni özellikler aktif değildir. Güncellemeyi sağlayabilir ya da silip tekrar yükleyebilirsiniz.

Telefonunuzda instagramın eski önbellekleri birikmiş olabilir. Telefonunuzun ayarlarından instagram önbelleklerini temizleyebilirsiniz.

Sorunun bu üç sebepten kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız instagrama konu ile ilgili mail atabilirsiniz. help@instagram.com

Instagram Anketlerine Gelen Yeni Özellik

2018’in ortalarına doğru instagram anketleri için gelen yeni bir özellik oldukça popüler olmuştur. Emoji slider çıkartması olarak isimlendirilen özellik sayesinde ankete emoji kaydırıcısı ekleyebilirsiniz.

Yine anket ekler gibi sağ üstteki çıkartmaya tıklayıp aşağıda beliren etiketlerden kalpli gözlü kaydırıcı etiketine tıklayıp uygun soruyu ekleyerek anketinizi takipçilerinize sunabilirsiniz.

Buna verilecek yanılar kaydırıcıyı kaydırarak olacağından kaydıranların ortalaması belirlenip sonuçların o duruma göre sunulmaktadır. Oy verenlerin sayısını yine istatistiklerini inceleyip öğrenebiliyorsunuz.

Kaydırıcı Anket Örnek Sorular

Yapılan bir yemek ya da bir uğraşın nasıl olduğuna dair sorular yöneltebilirsiniz.

Hakan Muhafız Dizisini Nasıl Buldunuz?

Köfteci Yusuf Hizmet Hızı Nasıl?

X Şarkısı Çok Hoş Değil mi?

X Filmini Sinemada İzleyenler?

X Kitabı Çıkmış Almayı Düşünüyor musunuz?

Instagram anket ekleme özelliği ve kaydırıcı anketlerle takipçilerinizle etkileşimi arttırabilir, takipçilerinizle mesajlaşabilecek yeni konular bulabilirsiniz. İyi eğlenceler…


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz