Instagram 24 Saat Sonra Hikaye Görüntüleyici Listesini Gizliyor

0
44099

Instagram kullanıcıları, kayıt silinmeden önce 24 saat boyunca hikayelerini kimin görüntülediğini görebildikleri listenin gizlendiğini gördüklerinde çok kızdılar.

Hikayeler, otomatik olarak kaybolan fotoğrafları ve videoları göndermenizi sağlar. Ayrıca, içeriğinizi görüntüleyen kişileri de görebilirsiniz; bu, yüklediğiniz her şeyi izleyen takipçileri ayıklamak için kullanışlıdır. Genellikle Instagram’a bir hikaye yükleriz ve sonra kaç arkadaşın gördüğünü ve nasıl tepki verdiklerini kontrol ederiz. Ancak, şimdi bu listenin 24 saat sonra silindiği haberleri insanları gerçekten üzdüğü ortaya çıktı.

Bir Hikayeyi öne çıkarmak söz konusu olduğunda Instagram sayfanızı denerseniz görüntüleyenlerin sayısını ve şu mesajı görürsünüz “24 saat dolduktan sonra görüntüleyenler listesi görünmez” şimdi bu özelliğe sahip içeriği görmüş olan kullanıcıların listesini göremezsiniz.

Böylece, bir Hikayenin yayınlanmasından sonraki 24 saat sonra, onu kimin gördüğünü bilmek imkansız olacak ve daha önce belirgin bir yayın olduğundan hangi kullanıcıların onu açtığını bilmek mümkün olmayacaktır. Bu bilgi bundan böyle kayboluyor.

Gerçek şu ki, kullanıcılar tarafından kullanılan ve can sıkıcı olmayan bir işlevsellik inme ve uyarı olmadan ortadan kaldırmak için mantıklı değil.

Her ne kadar Stories 24 saat sonra sonra kaybolsa da, favorilerinizi bir ‘öne çıkan’ listesine kaydedebilirsiniz. Ancak, bu Kaydedilen Hikayeleri görüntüleyen kişilerin bile bir gün ve bir geceden sonra eşleştirildiği anlaşılıyor.

Değişimi tuhaf bulan kullanıcılar twitter aracılığıyla tweet atarak öfkelerini gerçekten ifade edilebiliyordu. İşte bazı tweetler:


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz