Instagram 14 Gün Boyunca Eski Kullanıcı Adlarını Kilitlemeye Başlayacak

0
1171

Instagram, bir kullanıcı değiştirmeye karar verdikten sonra 14 gün boyunca bir kullanıcı adını kilitleyen yeni bir özellik sunmayı planlıyor. Bu, kullanıcı adı yakalayıcı botlarının sonu olabilir.

Bir noktada Instagram kullanıcı adımızı değiştirmeyi düşündük. İster bir yaşam değişikliği, yeni bir şehre taşınma, isterse bir hesapla farklı bir şey yapma kararı olsun. Değiştirmek kolaydır. Ancak, eski kullanıcı adınız yakında başka biri tarafından alınabileceğinden, çoğu zaman bu tek yönlü bir karar olacaktır.

İyi haber: Jane Manchun Wong’a göre Instagram, eski kullanıcı adlarında 14 günlük bir süre boyunca kilitlenen bir özellik yayınlamayı planlıyor. Bu, yetkisiz kullanım süresi içinde fikrinizi değiştirdiğiniz sürece önceki kullanıcı adınıza geri dönebileceğiniz anlamına gelir.

Şimdiye kadar, bir kullanıcı adını değiştirmek, botların önceki kullanıcı adınızı hemen kapmalarını görmek için büyük bir risk alıyordu. Zihin değişikliği için yer bırakmak ve sizi takip eden herkes için gerçekten kafa karıştırıcı hale getirmek.

Instagram sözcüsü “Topluluğumuzu güvende tutan özellikler geliştirebilmemiz için her zaman trendleri analiz ediyoruz. Birisi kullanıcı adını değiştirirse veya kaybederse (örneğin, kullanıcı adlarını değiştirmek istiyorsa veya hesabına erişimini kaybederse) bazen başka bir kişi tarafından hızlı bir şekilde talep edilebileceğini gözlemledik. Bu özellik sayesinde, hesap sahibine, herhangi bir değişiklikten sonra bir süre daha kullanıcı adının güvenli olduğunu bilmenin güvenliğini veriyoruz. ”

Not: Doğrulanmış bir hesabınız varsa, kullanıcı adınızı değiştirirken doğrulamayı kaybedebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz