İnce Dudaklara Özel Güzellik Önerileri

0
507

acido-1024x640

Her bayan çekici olmak isteriz. Bunun için kendine dikkat eder. Farklı kıyafetler deneyerek modayı takip eder. Ofiste, sosyal hayatta, özel davetlerde şıklığın peşinden koşar. Yeni ayakkabılar, çantalar alır. Bilmediği makyaj tekniklerini öğrenir ve makyaj yaparak mükemmelliği yakalamaya çalışır. Bayanları çekici gösteren yerlerden biri de dudaklardır. Dudaklar ne kadar dolgun ve güzelse bayan kendini bir o kadar çekici hisseder. Dudaklarınız inceyse bunu kafaya takıyor olabilirsiniz.

Lakin ince dudakları da bazı yöntemlerle daha dolgun göstermek mümkündür.

İnce dudaklı bayanlar, bazı makyaj hileleriyle dudaklarını daha dolgun yapabilirler. İnce bir dudağınız varsa koyu renk rujlardan uzak durmalısınız.

Koyu renkli rujlar dudağınızı daha küçük gösterecektir. Bu da görüntünüzü aşağıya çeker.

Dudaklarınız ince ise açık renk ruj sürmelisiniz ve ayrıca parlatıcı kullanabilirsiniz. İnce dudaklılar dudak kontörü uygulaması yapmamalılar. Dudağınızla aynı tonda dudak kalemi kullanmaya çalışın. İlkönce dudaklarınıza fondöten sürün ve dudak hattınızı görünmez yapın. Daha sonra dudak çizginizin hemen dışından dudak kontörü yapın. Bu şekilde dudaklarınızın daha dolgun ve kalın gözükecektir.

Dudaklarınızın birleştiği yeri bir ton koyu dudak kalemiyle boyayın. Bu uygulama sayesinden dudaklarınızın orta kısmı daha ön palana çıkacak, dudağınız daha geniş gözükecek. Mümkünse dudak renginizde rujlar seçin yada pembe gibi açık tonlar deneyin.

İnce dudaklarınız varsa dudaklarınıza bazı estetik uygulamalar da yapabilirsiniz. Dudaklar dolgunlaştırılabilir ve bu uygulamanın etkisi bir 6 aya kadar sürebilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz