İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür

0
671

lips

İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülmelidir?

Biz kadınların en büyük arzusudur herhalde, sıkı sıkıya takip ettiğimiz ünlüler gibi güzel bir yüze sahip olmak. Peki, onlar gerçekten gördüğümüz kadar güzeller mi yoksa makyaj hilesi mi? Aslında sizde o kadar abartıya gerek kalmadan küçük makyaj hileleri ile istediğiniz güzelliğe rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi makyaj modasında son yıllarda dolgun dudaklar fazlasıyla ön planda. Hepimiz istediğimiz dolgunlukta dudaklara sahip değiliz muhakkak. Peki, ince dudakları dolgunlaştırmak mümkün mü, ince dudaklarınıza nasıl doğru teknikler ile ruj sürebilirsiniz?

Bazı makyaj uzmanları ince dudaklara sahip kadınlar için, kırmızı, bordo gibi koyu renk rujların daha iyi sonuç vereceğini söylerken bazıları ise kesinlikle hafif renklerin seçilmesi gerektiğini belirtiyor.

Bize göre ise bunu deneme-yanılma yöntemiyle bulmak sizin için en iyi çözüm. Seçtiğiniz rujunuz ile aynı tonda dudak kalemi alın. Ruju dudaklarınıza uygulamadan önce yapmanız gereken dudaklarınız kuru ise kuru olan tabakayı kaldırmak.

Bunu yaparken bir diş fırçasından ya da ıslak bir havludan yardım alabilirsiniz. Fazla bastırmadan hafif hareketlerle kuru tabakayı kaldırdıktan sonra, rujunuz ve dudak kaleminiz için temel oluşturmak üzere yüzünüze uyguladığınız fondöteni dudaklarınıza da uygulayın.

Öncelikle dudaklarınız için ‘v’ çizgisinden başlayarak sınır oluşturun, doğal sınırı 2-3 mm geçmemek kaydıyla biraz dışarı taşırabilirsiniz. Dudak sınırını oluşturduktan sonra ruju sürmeye başlayabilirsiniz.

Rujunuzu sürerken fırça kullanmanız daha homojen bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Ardından dudaklarınıza dolgunluk vermek için al ve üst dudağın orta kısmına parlatıcı uygulayın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz