iMessage Nedir, Nasıl Açılır, Kapatılır?

0
478

Apple kullanıcılarına özel olarak yapılmış iMessage nedir, nasıl kullanılır, nasıl açılır ve kapatılır?

iMessage, aslında bir nevi online mesajlaşma servisidir. Bu servi için özel olarak internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Kablosuz veya 2G-3G bağlantınız mevcutsa iMessage üzerinde ek ücret ödemeden yararlanabiliyorsunuz. Aslında mantığı Whatsapp ile aynı, tek farkı ise sadece Apple kullanıcılarının yararlanabilmesidir.

iPhone üzerinden gönderdiğiniz SMS’ler iMessage ile gönderildiği zaman mavi olarak görünür, normal SMS olarak atarsanız yeşil olacaktır, buradan farkı da anlayabilirsiniz. Kimi zaman karşı tarafın internetinde sorun olabiliyor, bu durumda mesaj ulaşmayabilir, acil durumlarda mesaja tıklayarak SMS olarak gönder seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Tabi, bu özelliği aktif etmek gerekiyor, iMessage açmak için Ayarlar-Mesajlar-iMessage bölümüne gidin ve aktif edin. iMessage açılışı bu kadar, aynı adımları izleyerek de kapatabilirsiniz.

ayarlar-mesajlar-imessage

Bazı kullanıcılar etkinleştirme konusunda problem yaşadığını belirtiyor. Hattınız bir sefere mahsus İngiltere servisine kısa mesaj gönderir, eğer hattınızda kontör yoksa etkinleştiriliyor yazısını sürekli görürsünüz ama bir türlü aktif olmaz. Eski modeli iPhone kullanıcılarında iMessage yoktur, iOS 5 ve üstü sürümü kullanıyorsanız özel mesajlaşma servisini de kullanabilirsiniz.

imessage-sms-farki


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz