Huawei’in Yeni Tableti MatePad, Geekbench Testinde

0
509

Çin’in teknoloji devi Huawei tarafından 25 Kasım’da tanıtımı yapılacak ve amiral gemisi olacak yeni MatePad Pro isimli tableti, Geekbench testinde göründü. Tabletin Kirin990 yonga seti ile birlikte gelmesi bekleniyor. MatePad Pro’nun tek çekirdek testlerinde 3.808 puan aldığı, çok çekirdek testlerinde ise puanının 11.832 olduğu görülüyor.

Resmi Bir Açıklama Yok

Teknoloji devi Huawei’den ise MatePad Pro ile alakalı henüz resmi bir açıklama yok ancak bugüne dek sızan görüntü ve bilgiler ışığında ince çerçeveli, delikli bir ekran tasarımı yapılması tahminler arasında yer alıyor.

MatePad Pro’da bunun yanında Apple üretimi iPad Pro’dakine benzer şekilde bir ekran kalemiyle manyetik özellikli klavye desteği bulunması da bekleniyor. Arka kısmında LED flaş desteği bulunan çift kamera olacağı tahmin edilen MatePad Pro, siyah, beyaz, turuncu ve yeşil renklerinde sunulacak.

Bugün ortaya çıkan bir Geekbench test sonucu ise büyük beklentilere neden olan MatePad Pro’nun performansını gösteriyor. Huawei MatePad’in 1,84 GHz hıza sahip sekiz çekirdeği bulunan Kirin990 yonga setiyle girdiği yönünde tahminler bulunan Geekbench testine göre, tabletin aldığı puanlar tek çekirdekte 3.808 ve çok çekirdekte 11.832 olarak tespit edildi.

Tabletin Beklenen Özellikleri

Bu sonuçlar, yeni tabletin Android 10 işletim sistemiyle ve 6GB RAM olarak geleceğine işaret ediyor. Bu ayın ilk günlerinde, MatePad Pro tabletin de Mate 30 serisinde olduğu gibi 40W’lık Huawei SuperCharge desteği ile sunulacağı ortaya çıkmıştı. Ayrıca tabletin MRX-W09 adı verilen bir LTE versiyonu bulunacağı da bilinenler arasında.

Tabletin ekran olarak 2560 x 1440 çözünürlük de olması beklenirken 5G desteği bulunabileceği de belirtiliyor. Huawei’nin amiral gemisi olacak tablet hakkındaki tüm ayrıntılar ise Çin Şangay’da 25 Kasım’da yapılacak etkinlikte açıklanacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz