Huawei, Otomobillerde Kullanılabilecek Olan Akıllı Ekran İçin Tanıtım Videosunu Yayınladı

0
207

Huawei, 30 Ekim tarihinde piyasaya sürülecek olan araç içi akıllı ekranı adına bir tanıtım videosu yakın bir zamanda yayınladı. HiCar Smart Screen ismi verilen ürün için hazırladıkları videoda, bu akıllı ekranda bir ön kamera dahi olacağı gözler önüne seriliyor. Huawei’nin sunduğu bu yeni akıllı ekranının kullanıcılarına neler sunacağı ise şu an için tahmin edilemiyor.

Akıllı Ekranın Çıkış Tarihi

Çinli teknoloji şirketi olan Huawei, yaklaşan akıllı ekranını tanıtmak için bir tanıtım videosu yayınlayarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Yayınlanmış olan video, Huawei’nin HiCar teknolojilerinin bir parçası olan akıllı ekranın genel yapılarını gözlerimizin önüne seriyor. Huawei’nin yapmış olduğu açıklamalarına göre yeni tasarlanmış bu akıllı ekran, 30 Ekim tarihi itibarıyla Çinli tüketicilerin ve kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Huawei, Otomobillerde Kullanılabilecek Olan Akıllı Ekran İçin Tanıtım Videosunu Yayınladı
Huawei, Otomobillerde Kullanılabilecek Olan Akıllı Ekran İçin Tanıtım Videosunu Yayınladı

Akıllı Ekran Bünyesindeki Yetenekler

Huawei’nin yeni çıkacak olan akıllı ekranı ile ilgili kullanıcılara sunulanlar ve bilinen şeyler oldukça kısıtlı durumda. Tanıtım videosunda yer almakta olan bilgiye göre bu akıllı ekran, yaklaşık olarak bir tablet kadar büyük olacak. Aynı zamanda akıllı ekran üzerinde, tahminen açılabilir yapıda olan bir kameranın yer alacağı tahmin ediliyor.

Bir stand ile beraber araç içine sabitlenecek olan akıllı ekranın HarmonyOS 2.0’la çalışarak çağrı alma, müzik dinleme, film ya da video izleme ile beraber görüntülü arama yapabilmek gibi yeteneklere sahip olması beklenmektedir. Huawei, otomobiller için geliştirmiş olduğu akıllı ekranı “HiCar Smart Screen” şeklinde isimlendiriyor. Geleneksel şekilde üretilmiş olan akıllı ekranlardan farklı olan Huawei’nin araç içi ekran ürünü, kendi dahili hoparlörlerini de içeriyor.

Görünüşe bakılırsa Huawei, bu akıllı ekran ile beraber bağımsız multimedya ürününü oluşturmayı hedefliyor. Huawei, yeni ortaya koyduğu bu HiCar Smart Screen ile ilgili olarak detaylı açıklama yapmamış olsa bile bu ekran, HiCar destekli otomobiller için kontrol paneli işleviyle de kullanılabilir şekilde tasarlanmış. Bu sayede kullanıcılar, HiCar Smart Screen’i kullanıp araçları ile ilgili bütün bilgilere kolay bir biçimde erişebilecekler. Huawei’nin ortaya koyduğu bu akıllı ekranının kullanıcılarına neler vadedeceği ise, 30 Ekim tarihinde gün yüzüne çıkıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz