Huawei Mate 30 Pro 5G Ön Kamera Performansı İle Hayal Kırıklığına Uğrattı

0
297

Huawei Mate 30 Pro 5G ön kamerasına yönelik DxOmark puanı duyuruldu. Geçen yıl Huawei markasının amiral gemisi olan ürün, selfie ve video ile ortalamadan daha iyi puan alsa da en iyilere oranla geri planda kalıyor.

Mate 30 Pro 5G, son derece güçlü donanımı yanında gelişmiş kamera yapısı ile de dikkat çekiyordu. Bu kapsamda telefonun arka kamerası, gerçekleştirilen testlerde çok sayıda rakibini de geçmeyi başarmıştı. Ancak söz konusu telefonun ön kamerası ise, Apple, Samsung, Google gibi rakipleri karşısında beklenilen sonuçları veremedi.

Ön Kamera Puanı Açıklandı

Huawei Mate 30 Pro 5G ön kamerası, DxOmark’ta yapılan testler sonucunda toplamda 84 puan alabildi ve selfie kameraları başarı listesinde ancak 17. sıraya çıkabildi. Telefonun ön kısmında 32 MP 1/2.8 inç bir ana kamera ile f/2.0 sabit odağa sahip bir lens bulunuyor. Kamera saniyede 30 kare hız ile 1080p video çekebiliyor.

Açıklanan Detaylar

DxOmark’ın açıkladığı detaylara göre Huawei Mate 30 5G ön kamerası doğru pozlamaya sahip ve gürültü iyi ışıkta düşük. Ancak dinamik aralık ise biraz sınırlı ve sonucunda yüzde kırpmalara neden oluyor. Genel anlamda renkler doğru ve beyaz dengesi de sabit olmakla beraber bazen cilt tonları yanlış oluşturulabiliyor.

Yakın mesafeler için optimizesi yapılmış sabit bir lens kullanan telefonda, lensten daha uzakta yer alan nesneler ise odak dışı kalabiliyor. Fotoğraflar, geniş ekran üzerinde görüntülendiği zaman uzak arka planların bulanık görünmesi sorunu ortaya çıkabiliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz