Honor X10’dan Rekor Satış Rakamı

0
246

Huawei’nin yan markası olan Honor, geçtiğimiz hafta Honor X10 5G modelinin tanıtımını yapmış ve dün itibariyle satışa çıkarmıştı. Honor’un yeni piyasaya çıkardığı X10 5G telefon modelinin 8 dakika içinde 100 bin adet satıldığı açıklandı.

Honor Serisi Devam Ediyor

Huawei’nin Honor markasını üretmeye başlarken bu markayı gençlerin çok beğeneceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalar sonrasında geçen yıl Honor 9X ve Honor 9X Pro’nun üretimine başladı. Bu üretimin ardından yepyeni model Honor X10 5G’nin geçen hafta tanıtımını yapmış ve detaylarını da basına duyurmuştu. Honor X10 5G modeli için

Xiaomi’nin Redmi 10X’e rakip olacağı belirtiliyordu. Honor X10 5G, yeni özellikleri ve dikkat çeken tasarımı ile merak uyandırırken, ürünün 26 Mayıs’ta satışa sunulacağı da gelen bilgiler arasındaydı. Honor bu açıklama sonrasında belirttiği tarihte Honor X10 5G’yi ilk olarak Çin’de satışa sundu.

Bu dakikadan sonra Honor X10 5G modelinde satış patlaması yaşandı. 100 bin adet telefon 8 dakika içerisinde satıldı ve Honor bu satış rakamına ilişkin açıklama yaptı. Honor’dan yapılan açıklamada yeni modelin ses getireceğini bildiklerini ancak bu kadar kısa bir sürede bu kadar yüksek rakamda satılmasına şaşırdıklarını ifade ettiler. 100 bin rakamının çok büyük bir rakam olduğunu belirten Honor yetkilileri bu rakamın büyük bir başarı göstergesi olduğu konusunun üzerinde durdu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz