Honor ve Google Yeniden Bir Araya Gelebilir

0
312

Huawei, Honor’u sattıktan sonra yeni bir açıklama geldi. Açıklamada, kullanıcıların bu durumdan etkilenmeyeceği ve mevcut hizmetlerin devam ettirileceği belirtildi. Aslında bu, Google hizmetlerinin Honor’un yeni cihazlarına önceden yüklenmiş olabileceğini gösteriyor.

Şirketin açıklamasına göre, Honor artık Çin’de bir konsorsiyum, yani Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Honor’un% 1,4’ünün yasal sahibidir. Bu nedenle, Honor kullanıcılarına teşkil edecek bir sorun olabilecekti. Ancak yeni bilgiler, namus sahiplerinin endişelenmesine gerek olmadığını gösteriyor.

Günlük kullanıcılar bu satış sürecinden etkilenmeyecektir. Huawei liderliğinde çalışan 7.000 kişi olduğu için, bu el değişikliğiyle, Shenzhen Zhixin New Information Technology Co, kullanıcılar mevcut hesaplarını kullanmaya devam ederken Magic UI güncellemeleri için kullanılabilir olmaya devam edecektir.

Honor ve Google Yeniden Bir Araya Gelebilir
Honor ve Google Yeniden Bir Araya Gelebilir

Honor Kullanıcılarına Tam Destek

Shenzhen Zhixin Information Technology Co.bu konuyla ilgili açıklamada satış sonrası destek konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirtti. Ancak bugünden sonra satın alınacak tüm ürünler için servisler Honor’un yeni servis sistemini kullanmaya devam edecek. Ancak, Google Hizmetlerini kuran tüketicilere gelecekte piyasaya sürülecek olan Honor cihazları sağlamak mümkün olacak. Çünkü Huawei’nin artık yasal bir onur beyanı geçerlilikte yoktur.

ABD hükümetinin Huawei’ye ambargo kararı şüphesiz Honor şirketini etkiledi. Ancak son gelişmeyle birlikte Honor, Huawei’nin neden olduğu zincirleme ilişkiden kurtuldu. Bu nedenle, şirket artık Huawei’den bağımsızdır ve Google ile bir anlaşmaya varabilir. Bu şekilde şirket, Huawei’nin teknolojisini son kullanıcılara sağlama fırsatına sahip oluyor. Ancak bu sürecin nasıl ilerleyeceği henüz belli değil.

Honor’un Özgürleşmesi

Tanınmış Apple analisti Ming Guo, Honor satışından etkilendiğini ve Honor’un varlığının tartışma konusu haline geldiğini söyledi. Guo’ya göre, Honor’un mevcut koşullar altında hayatta kalması pek olası görünmüyor. İddiaya göre Huawei, alt markasının varlığını sürdürmek için başka bir şirkete satışı gözden geçiriyor.

Bu nedenle, Honor markası, Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan ticari yaptırımlara maruz kalmadan faaliyetlerine devam edebilecektir. Guo Mingchi, “kazan-kazan” formülünün, Onur satışı söz konusu olduğunda işe yarayacağını öne sürdü. Bu durumda Huawei önemli finansal kaynaklar yaratmış olsa da Honor’un güçlü marka değeri ile satışları artırabileceği söyleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz