Hızlı Basit ve Pratik Yüz Maskeler

0
525

yuz-maskesi

İşte size hazırlaması kolay, her zaman elinizin altında olan yiyeceklerle yapabileceğiniz leke düşmanı harika maske tarifleri. Eğer maskelerinizi kendiniz yapmak istemezseniz içlerinde kil, çay ağacı yağı, sülfür, kafur, söğüt kabuğu (salisilik asit kaynağı) olan kozmetik maskeleri tercih edebilirsiniz.

Bir parça karpuzu ezrek püre haline getirin. Bu püreyi bütün yüzünüze uygulayın ve cildiniz kuruyup gerilene kadar bekleyin (yaklaşık on dakika). Son olarak yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve soğuk suyla durulayın.

Bir elmayı rendeleyin ve iki çay kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı sivilceli bölgeye uyguladıktan sonra on beş dakika bekletin. Ardından önce ılık sonra da soğuk suyla durulayın.

Bir domatesi ikiye bölün ve yüzünüze bu iki parçayla masaj yapın. Kurumasını bekledikten sonra durulayın. Yakabileceği için açık sivilcelere uygulamayın.

Küçük bir parça ekmeği sute batırın. Uzanın ve ıslattığınız ekmeği sivilcenizin üzerine koyun. Yirmi dakika bekletin.

Bir parça naneli dış macununu (jel olmayacak) avucunuza alarak birkaç damla ılık suyla karıştırın. Bu karışımı lekelerin üzerine sürerek beş dakika bekletin. Sonra da soğuk suyla yıkayın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz