Hangi Ten Rengine, Hangi Saç Renkleri Uygun?

0
1404

Saç rengi kadınları her zaman büyük farklılıklara götürmektedir. Bir kadının güzelliği, bazen saçını boyamasıyla daha çok ortaya çıkar. Şimdi siz saçınızı hangi renge boyatacağınıza karar veremediyseniz bu yazı tam size göre. Öncelikle şu bilgiyle konuya başlayalım. İki ana ten renginin olduğunu söyleyelim. Bunlar soğuk ten rengi ve sıcak ten rengidir. Peki, nasıl sıcak ya da soğuk tene sahip olduğumuzu anlayacağız? Bunun cevabı şöyledir.

Elinize altın ve gümüş bir kolye alın. Ve önce altın kolyeyi sonra gümüş kolyeyi yüzünüze doğru tutun ve aynaya bakın. Hangi rengin sizin ten renginize yakın olduğunu göreceksiniz. Eğer altına yakınsa sıcak ten rengine sahipsiniz, eğer gümüşe daha yakınsa soğuk bir tene sahipsiniz demektir.

1. Sıcak ten rengine sahip olan kadınların kullanabileceği renkler; kızıl, bakır tonları, altın tonları, bal, karamel, tarçın, kumral, soğan kabuğu gibi renklerdir.

2. Soğuk tene sahip olan kadınların saçlarında kullanabileceği renkler de; platin, küllü sarı, maun, düz kahve, şarap rengi, kahverengi, siyah, mavi siyah gibi renkleri kullanabilirsiniz. Ten renginin haricinde gözlerin de saç renginde belirleyici yönünün de olduğunu unutmamak gerekir. Kızıl saç teninin genellikle beyaz tenli kadınlara daha çok yakıştığı bilinir.

3. Beyaz tenli kadınlara yakışan diğer renk de, sarıdır.

4. Esmerlerin sarı rengini çok tercih etmediğini biliriz.

Saç renginin size yakışması, cildinize, göz renginize uyumlu olması da başat olarak görülmelidir. Ve doğal olan bitkisel boyaları tercih etmelisiniz. Saçlar boyadan çabuk etkilendiği için, yanmaması için, çok sık boyamamak gerekmektedir. Ayrıca renk koruyucu kremlerini de, rengini sabitlemek için saça düzenli olarak uygulamak gerekir. Saç renginiz kadar, saçı hangi şekilde kullandığınız da önemlidir. Yüzünüzün şekliyle orantılı olarak kestirdiğiniz saçlar, ve ten rengine göre boyattığınız saçlar sizi daha güzel gösterecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz