Hakan Muhafız 5. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

0
3794

Türk dizi tarihinde bir ilk olmasından dolayı da ayrı bir yere sahip olan Hakan Muhafız birbirinden etkili bölümleri ile izleyenlerin merakta kalmasına neden oluyor. Muhafız görevi verilen Hakan her sezon farklı bir sorunla karşı karşıya kalmaya devam ederken sezonların soluksuz devam etmesini isteyen izleyenleri de yeni sezonun ne zaman başlayacağını merak ediyor. 2018 yılında yayın hayatına başlayan dizinin başrolünde ise Çağatay Ulusoy bulunuyor. Diziyle alakalı senaryo ve çekim konusunda henüz net bir duyuru yapılmazken soluksuz bir şekilde diğer sezonla ilgili tahminlere yer veriliyor.

Netflix’de İlk Türk Dizisi

Dizinin Türk dizi tarihinde bir ilk olmasının nedeni Netflix kanalında yayınlanan ilk dizi olmasından kaynaklanıyor. Hakan isimli karakterin Vezir isimli karakterle olan ilişkisine odaklanan dizi de her sezon farklı bir konuya yer verilirken bazen bölümlerde bile şaşkınlık yaratan gelişmeler söz konusu oluyor. Yerel kıyafetleri ve dokusu ile de izleyenlere hitap eden dizinin 5.sezonu için ise ara verildiği biliniyor.

4.Sezonda Neler Oldu?

Son sezonda Hakan geçmişe dönmek zorunda kalıyor. Vezir’e ait olan bir eşyayı çalıyor ve karşısına tanıdık bir yüz çıkıyor. Zeynep ise bu arada Ölümsüzler’e ne kadar sadık olduğunu göstermek ister. Bunun için de harekete geçme zamanı gelir. İksir arayan Hakan Vezir’e bir intikam planı hazırlanıldığını duyar. Zeynep ile alakalı olan bir kehanet ortaya çıkar. Bir kahin Zeynep’e ilginç bir kehanette bulunur.

Bir başka bölümde ise Hakan, Sultan için hazırlanan bir plandan haberdar olur. Bunu öğrenmesi bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Faysal ve Vezir arasında üstünlük Faysal tarafından sağlanınca da Hakan bazı olasılıkların ortasında kalır. Zeynep ise değişik güçler elde eder. Bu arada Zeynep Hakan’a gelecekten bazı kesitler gösterir. Ama önemli bir durumu saklamak zorunda kalır. Hakan’ın güçleri azalmaya başladığında Faysal harekete geçmeye karar verir.

5. Sezonun Yayın Zamanı

Birbirinden özel bölümler ile yayına devam eden dizinin 4.sezonu da merak içinde bırakarak ara verdi. Dizi ile alakalı yapım şirketinden veya farklı bir kaynaktan ise herhangi bir onay gelmedi. Dizinin devam etmemesi ile alakalı bir olasılık ise reytinglere bakıldığında son derece düşük görünüyor. Yeni yayın tarihi açıklaması ise yapılmıyor.

Yayınlanmama Nedeni Nedir?

Dizinin yayınla alakalı adım atmamasının nedeni ise tüm dizi sektörünü etkileyen virüslerden kaynaklanıyor. Korona virüs döneminde çekim olmaması ve tüm dünyanın durması birçok dizinin ertelenmesine veya çeşitli nedenlerle iptal edilmesine neden oldu. Bu durumdan kaynaklanan bir gecikme olabileceği konuşulsa da kesinlik kazandıran bir açıklama henüz olmadı. Netflix tarafından da birçok dizide olduğu gibi tarih açıklaması yapılmaması korona virüs etkisine bağlanmaya devam ediyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz