Günlük Hayatınızda Uymanız Gereken 7 Moda Kuralı

0
739

1

Şık olmanız için alışkanlıkları yakından takip etmenize gerek bulunmaz. Bu 7 moda kuralı ile stil ikonu benzeri görünebilirsiniz.

Bir dergiye baktığınızda, her günün bir defile benzeri yansıtıldığını görüp bunun herkes için geçerli olmadığını bilirsiniz. Eğer her süre iyi görünmek istiyor fakat moda kölesi olmak da istemiyorsanız, uygulayabileceğiniz günlük göze çarpan kurallar var.

İşte uymanız gereken 7 moda kuralı:

Akımları unutun

Her şeyden öncelikle, her söyleneni yapmaya çalışmaktan vazgeçin. sırf kendiniz için, kendi hoşunuza gittiği için giyinin. Moda, tarz ile eş anlamlı değildir.

Vücut şeklinize göre giyinin

Vücut ölçülerine uygun giyinmeyen kişilerin sayısı yoğun şekilde fazladır, bilhassa de daha genç yaşlarda. Mini elbiseler ve ya skinny kotlar bir süredir popüler bulunduğu için bunları illa giymek mecburiyetinde değilsiniz. Podyumlarda görülen kıyafetler çok aşırı dar bir aralıktaki insanlara uyacak biçimde tasarlanır. Hangi kesim ve stillerin size ve vücudunuza uygun olduğunu keşfedin.

Gardırop klasikleri

Düzgün tişörtler, değişik kesimde jeanler, terzi dikim pantolonlar, vazgeçemediğiniz elbiseler, ten ceket… Dolabınızda pek çok fazla öge olmasına rağmen bazıları her devre kullanılabilecek klasiklerdir ve enfazla da onlar giyilir.

2

Her zaman eğlenceli olmak zorunda değilsiniz

Kadınlardan her süre görünebilecekleri en çok şekilde görünmeleri ve modaya uymaları beklenir. Oysa onların bazı zamanlar yapmak istedikleri tek şey üstlerine bir eşofman ve tişört geçirmek olabilir. Bazı günler bu senaryonun bir parçası bu gibi hissedecek, bazı günler ise ne giyseniz memnun kalmayacaksınız. Her şeyden önce sakin olmalı ve strese girmemelisiniz.

Sadeliği hafife almayın

Desenler, çizgiler, deri, dantel… Hepsine birden bire kimin ihtiyacı olabilmektedir ki? Zahmetsizce ve zamansız şıklık söz konusu olduğunda akla gelen isimlere bir bakın; AudreyHepburn ve ya CocoChanel. Gösterişli bir kolye ile düzgün beyaz bir tişört, tek renk yalın bir giysi, gösterişli, kabarıklık oluşmuş bir etek üzerine pamuklu tişört… Hepsi kolay lakin güzel örnekler.

Giysilerin sizi giymesine izin vermeyin

Ne giymeyi seçer iseniz edin, kendinize uydurun. Şayet bir kostümün içinde sorunsuz edemezseniz, bu dışarıdan da yoğun şekilde göze çarpan olur ve dolayısı ile asla çekimli görünmezsiniz. Anneniz, enyakın arkadaşınız ve hatta erek arkadaşınız muhteşem göründüğünüzü söylese de asla kendinizi rahatsız bir pozisyona sokmamalısınız.

İlham alın

Kastettiğimiz moda dergilerinden aşırı eski filmler, artistler, sokaklarda gördüklerinizdir. Etrafınızdaki dünyadan parçalar toplayıp kendinize uydurmak ve stilinizi yaratmaktan korkmayın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz