Grup Sağlık Sigortası Nedir?

0
198

İşveren ve çalışanlar için büyük avantajlar sunan grup sağlık sigortası sağlık masraflarınızı güvence altına almanızı sağlar. Şirketlerin insan kaynakları politikasında önemli bir yere sahip olan bu sigorta türü çalışanların motivasyonunu sağlamak ve çalışanlara verilen değeri göstermek için iyi bir yoldur. Çalışanların şirkete olan bağlılığının ve iş sadakatinin artmasını sağlayan grup sigorta türü personelin giriş çıkış döngüsünü en aza indirir. Bu sayede her bir çalışan kendini daha güvende ve rahatta hisseder. Uzun vadeli şirket planlarını öngörülebilir yönde etkileyen grup sağlık sigortası için belli şartların sağlanıyor olması gerekir.

Grup sağlık sigortası nedir diye baktığınızda bu imkandan 0 ile 65 yaş arasında olan, aynı firma içerisinde bordrolu olarak çalışan ve en az yirmi kişiden meydana gelen toplulukların yararlandığını görebilirsiniz. Sigorta kapsamında sunulacak teminatlar yaşa ve benzeri ölçütlere göre belirlenecektir.

Grup Sağlık Sigortası Kapsamı

Sigorta türlerinin içeriği çeşidine göre farklılık gösterir. Grup sağlık sigortası kendi içerisinde temelde yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı olmak üzere iki gruba ayrılır. İsteyenler bunlara ek olarak yurtdışı teminatı, check up teminatı, göz ve diş teminatı ilave edebilirler. Teminat ilave edileceğinde fiyatlarda da değişiklik olacaktır. Poliçenin içeriği ekstra genişlediğinde bu durum fiyatlarda artışa yol açar. Grup sigorta türlerini yaptırmak fiyat artışının minimum düzeyde olmasını sağlar. Kurumsal sağlık sigortası yapacağınızda ödeyeceğiniz primler, 0 (sıfır) kurum katılımı ile isteğe bağlı olarak tamamı çalışan tarafından ya da belli oranda çalışan ve belli oranda kurumun katkılarıyla ödenebilir. Bu durum sigortadan yararlanan kurumlar arasında farklılık gösterir. Ödeme yapıldığı anda sigorta poliçesi işlemeye başlar.

Grup Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Hem çalışanlara hem de kuruma ayrı ayrı fayda sağlayan grup özel sağlık sigortası avantajlı özelliklere sahiptir. Kurumlar açısından baktığınızda bu tür sigortalar vergi avantajı verir, çalışanlara tercih edilebilir bir çalışma ortamı sunar, çalışanlara sağlanan hizmetle prestiji artırır. Çalışanlar yönünden incelendiğinde ise şirkete olan bağlılık artar, her çalışan kendini güvende hisseder ve bu güveni çalışma performansına yansıtır. Her bir çalışanın şirket içindeki değeri ve özgüveni artar. Hızlı ve kaliteli alınan sağlık hizmeti ile çalışanların asıl görevlerinde yaşanacak zaman kayıplarına engel olunur. Bu gibi avantajları en uygun prim ödemeleri ile yaşayabilmek için direkt Demir Sağlık ile iletişime geçebilirsiniz. Grup sigorta ve diğer tüm sigorta türlerinde daima en iyi teklifler sunulacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz