Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir?

0
503

Pek çok insan ve özellikle de kadıların en büyük problemlerinden birisi de gözaltlarında oluşan morluklar ve şişliklerdir. Bu çok ender olarak bir hastalık belirtisi olmasına rağmen genelde bir cilt rahatsızlığı olarak ortaya çıkmaktadır ve bunlardan kurtulmanın kolay yolları bulunmaktadır. Bu pratik yöntemler ile de sizler gözlerinizin güzelliği ile dikkat çekeceksiniz gözaltı morlukları ile değil.

Gözaltı Morluklarından Kısa Sürede Kurtulmanın Yolu

Bitkisel çözümler pek çok soruna iyi geldiği gibigözaltı morluklarına da iyi gelmektedir. En çok bilinen bitki ise çaydır ve poşet çayları kullandığınızda bunları atmak yerin gözlerinizin üzerine koyarak on dakika beklemeniz halinde gözaltlarınızda oluşan morlukların yok olduğunu göreceksiniz. Bunu birkaç günde bir yapmanız ile birlikte de morluklar bir daha hiç ortaya çıkmayacaktır. Poşet çaylar yerine çiğ patates ve salatalıkta gözlerin altındaki morlukların ok olması için çok faydalı olacaktır. Bu sebzeleri gözlerinize koymak yerine yiyerek tüketmeyi denemelisiniz. Sağlıklı beslenme ve bol su tüketmek bütün cilde iyi geldiği gibi gözaltınıza da iyi gelecektir.

Aşırı Makyaj Yapmayın

Çok gerekli olmadıkça cildinizin hava almasını önleyen ağır makyajları yapmaktan kaçınmalısınız. Göz çevresine yapılan ağır makyaj ince bir deriye sahip olan gözaltlarınızda morluklar oluşmasına neden olacaktır. Bunlardan kurtulmak için hafif makyaj yapmalı ve gece yatmadan önce de makyajınızı mutlaka temizlemelisiniz. Gözaltı morluklarını önlemek ve yaşlanma etkilerini geciktirmek için de yaşınıza uygun olan gece kremlerini kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Sigaradan uzak durmalı ve kesinlikle düzenli bir hayat ve yeterli uyku uyumayı da ihmal etmemelisiniz. Sürekli olarak gözaltınızda morluklar oluşuyorsa içinde C ve E vitamini olan sebze ve meyveler tüketmeniz de faydalı olacaktır ve bu vtiaminler gözaltı morluklarının oluşmasını önleyecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz