Göz Renginize Göre En Uygun Far Seçimi Hangisi?

0
493

goz-rengine-gore-far-secimi-nasil-olmalidir-06

Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır derler. Peki, bu bakım nasıl olur diye düşünüyorsanız tabi ki bu konuya makyajı da dahil etmelisiniz. Bir bayan tüm güzelliğini makyaj ile ön plana çıkarabilir. Ancak her makyaj uygulaması ne yazık ki doğru sonuç vermektedir. Bu noktada en çok yanlış göz makyajında yapılmaktadır. Öncelikli olarak bayanların dikkat etmesi gereken en önemli konu göz rengidir. Gözlerinizin rengini tam olarak biliyorsanız işe koyulabilir ve renk seçimlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Far sürmek basit bir konu gibi gözükse de uygun tonları seçmek ve uygulamak oldukça meşakkatli bir konudur.

Göz rengine uygun far seçimi kolay bir iş değildir ;

Bu konuya baktığımız da eğer göz renginiz siyah ve siyaha yakın bir ton ise buğulu makyaj sizde mükemmel duracaktır.Siyah tonları ile yapacağınız hafif dokunuşlar ile bakışlarınızı daha çekici kılabilirsiniz.

Eğer göz renginiz kahve ve kahverenginin tonlarında ise yeşil ve mürdüm renkler sizin için uygun tonlardır.Fazla açık tonlara kaçmadan diğer tonları da geçişler yaparak uygulayabilirsiniz.

Ancak koyu yeşil ile yapacağınız göz makyajı gözlerinizi ela tonuna yaklaştıracak ve daha çekici gözlere ulaşabileceksiniz.

Göz renginiz ela ise sizin renginiz kesinlikle yeşil ve açık kahverengi. Bu iki renk ile zaten muhteşem olan göz renginiz daha esrarengiz olacak ve muhteşem bakışlarınız ön plana çıkacaktır.

Mavi ya da yeşil göz rengine sahipseniz mavi ve yeşil far tercih ederken siyah ve koyu renklerden uzak durarak gözlerinizi daha ön plana çıkarmak için açık renkler tercih edebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz