Göz Kalemi Nasıl Sürülür

0
607

003-blue-jeans_shot

Bir makyajda en dikkat çekilen yerler genelde gözler olur. Durum böyle olunca gözlere ayrı bir önem verilir makyaj yapılırken. Son zamanların modası eyeliner ortaya çıkmadan evvel gözler göz kalemi ve sürme ile anlam kazanırdı. Göz kalemlerinin her rengi mevcut olsa da çoğunluk tarafından siyah renk tercih edilir. Siyah renk göze daha çok yakıştırılıyor olsa gerek. Gerçekten de her göze yakışır siyah renk. Tabi makyajınız gibi sürdüğünüz göz kaleminizi de arada tazelemeniz gerekir hele de buharlaşıp uçacak gibi olduğumuz yaz aylarında. Göz kalemini hiç denemediyseniz anlattıklarımızı anlamanız için bir deneyin deriz. Eminiz sizde seveceksinizdir. Üstelik öyle zor bir kullanımı yoktur göz kalemlerinin . Eyeliner gibi zorlamaz.

Göz kalemini kullanmak çok daha kolaydır. Eğer hiç kullanmadıysanız biz size anlatacağız hiç endişelenmeyin.

Öncelik bir göz kalemi edinmenizde. Göz kalemini kullanmaya başlamadan önce yumuşak uçlu bir göz kalemi edinin.

Göz kalemi uygulayacağınız alan yumuşak ve hassas bir alandır.Alan yumuşak olduğundan burayı gerdirmek işimizi kolaylaştıracaktır.

Göz kalemini göz pınarından başlayarak iç kısma doğru sürmek en doğru kullanım şekli olacaktır.

Göz kalemleri göz kapağının iç kısımlarına da sürülebilen ürünlerdir. Ancak göz kalemini fazla bastırmaktan kaçının. Unutmayın ki göz çok hassas ve önemli bir organımızdır. Ona iyi bakmak gerekir.

Ufak gözlere sahipseniz kocaman bakışlar elde etmek için göz kaleminizi kirpiklerinizin alt ve üst kısmına sürmeniz gerekir. Eğer büyük gözlere sahipseniz gözlerinizi küçük göstermek için göz kaleminizi kirpiklerinizin alt kısmına sürmeniz işinize yarayacaktır.

İşte anlattıklarımızdan anlayabileceğiniz gibi göz kalemi kullanmanın hiçbir zorluluğu yoktur. Sizde hemen hemen bütün kızların çantasında bulunan bir göz kalemi edinebilirsiniz artık.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz