Göz Altı Şişliğine Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

0
940

bbd13cc861a81fd21d3329787b24a558_large

Biz kadınlar için dış görünüm çok önemlidir. Hele ki sürekli insanlarla iletişim halinde isek kendimize daha da çok dikkat etmemiz gerekir. Her ne kadar kilolarımızı yada rahatsız olduğumuz yerlerimizi giysilerle kamufle edebiliyorsak, cildimizde ki kusurları o kadar başarılı kapatamıyoruz. Ne kadar kozmetik sektörü yardımımıza koşsa da bazen kozmetik ürünleri de yeterli olamıyor. Aksine kusurlarımızı kapatmaya çalışırken, cildimizi daha da çok yoruyor ve daha kötü sonuçlarla karşılaşıyoruz. O bakımdan cildimizde ki kusurları kapatmayı düşünmeden önce, sorunlarımıza çözümler bulup sorunu en aza indirirsek, kullandığımız ürünler bir o kadar azalacak ve cildimize vereceğimiz zarar azalacaktır.

Yüzümüzde ki en etkili silahımız hiç kuşkusuz gözlerimiz ve bakışlarımızdır. Ama yaşın ilerlemesiyle, cildin elastikliğini kaybetmesiyle ne yazık ki göz çevresinde ve bilhassa göz kapaklarında sarkmalar ve çizgiler oluşur. Bu durumda maalesef bakışlarımızın keskinliğini azaltır. Bunların dışında göz çevresinde ki en büyük sorunda; gözaltı şişlikleri ve torbalarıdır. Bu sorun yaş tanımadan her yaştan bayanda görülebilir. Görülme olasılığının en büyük faktörü ise; genetiktir…

Daha sonra stres, yaşam koşulları, yeterli uyumama gibi uzayıp gider. Bu sorunla karşılaştığımızda öncelikli olarak, neden kaynaklandığını bulmamız çok önemlidir. Buna göre yaşam şeklimizi değiştirmeli, yeme alışkanlıklarımızı değiştirmeli, yeterli uyumalı ve bol su tüketmeliyiz. Eğer bunlar da yeterli olmuyorsa, artık doğal kürlerden faydalanabiliriz.

Torba ve şişlikler için özellikle soğuk kompleks çok etkilidir. Gül suyunu buz kabında dondurup sabahları göz çevremizde gezdirerek daha dinç göz çevresine sahip oluruz. Salatalık kabuklarını göz çevresinde bekletmekte çok faydalıdır. Bunun dışında ılık poşet çayın da iyi geldiğini bilmeyen yoktur. Olabildiğince, besin yelpazenizi geniş tutun ve özellikle A, E, C vitaminlerimi tüketmeye gayret edin. Mümkün oldukça kahve, şeker, alkol, kızarmış gıdalar ve asitli içeceklerden uzak durun. Gözaltınıza dilimlenmiş kivi koyup bekletirseniz de faydasını çokça görürsünüz. En önemlisi ise bol su tüketmek, düzenli uyku ve stressiz yaşam. Günde 2,5 litre su içmeye ve günde en az 7 saat uyumaya gayret edin!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz