Google’den Videolu Alışveriş Programı Shoploop

0
577

Google yeni araştırma ve geliştirme projesi Shoploop’u başlattı. Shoploop, ürünleri 90 saniyeye kadar videolar aracılığıyla tanıtmak için sosyal medya ve e-ticareti birleştiren bir uygulama olmaktadır. Ayrıca, Shoploop tanıttığı ürünler hakkında fiyat ve satın alma bilgileri de mevcut olmaktadır.

Amerikan teknoloji devi Google bugün yeni bir araştırma ve geliştirme projesi başlattı. Bu proje kullanıcılara yeni bir alışveriş deneyimi sunmaktadır. Google tarafından “Shoploop” olarak adlandırılan bu Ar-Ge projesi, ürünü 90 saniyeden daha kısa sürede sergileyen bir video gösterimi ve ürünün satışını içeriyor. Google’ın Ar-Ge departmanı Area 120, yeni projesini video alışveriş platformu olarak tanımlıyor.

Shoploop ve Sosyal Medya

Poojary, bu hizmetin sosyal medya ve e-ticareti birleştirdiğini söylemiştir. Kullanıcılar Instagram gibi sosyal medya platformlarında herhangi bir paylaşımı görüyorlar, bu konuda ayrıntılı bilgi almak için YouTube’a gidiyorlar, sonra istedikleri takdirde e-ticaret platformundan geçebiliyorlar. Bu işlemler ardından Google kullanıcılara ” Ürünü satın alın ” seçeneğini sunuyor ve isteyen kullanıcılar ürünü satın alabiliyorlar.

Her şey Shoploop’ta bir ürün videosu oluşturmakla başlar. Kullanıcı bu ürünü 90 saniyelik bir videoda tanıtır. Girişten sonra ürün fiyatları ve satın alma bağlantıları eklenecek ve platformda paylaşılacaktır. Diğer kullanıcılar da ürünü görebilir ve düşünürlerse kolayca satın alabilirler.

Shoploop’un arkasındaki fikir aslında yeni bir şey değil. Geçmişte, benzer projeler hayata geçirildi ve bu tür uygulamalar zaten mevcuttu. Örneğin, Amazon’un “Amazon Live” adlı aynı bu işlevde bir özelliği vardır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz