Google Yeni İşletim Sistemine İsim Başvurusu Yaptı

0
503

Fuchsia adında bir işletim sistemi ile çalışan Google, artık Pigweed adında büyük bir teknoloji devine ait ticari isimi taşıyan işletim sistemi ile çalıştığını gösterdi.

Fuchsia’dan Pigweed’e Geçiş Yaptı!

2016 yılından beri işletim sistemi Fuchsia olan Google, hem mobil cihazlarda hemde bilgisayarlarda kullanılabiliyordu. Fakat bu kullanım esnasında bilgileri oldukça kısıtlıydı. Şimdilerde ise Google’nin farklı bir işletim sistemi olan Pigweed sistemine ticari marka başvurusunda bulunduğu duyuldu. Bu başvuru ise ilk olarak ABD’nin USPTO adlı İnternet sitesinde kendisini gösterdi.

Başvurunun Ardından Değişiklikler Kendisini Gösterdi

Başvurunun ardından Chrome içerisinde yer alan kodlarda Fuchsia ile ilgili bir takım değişikliklerin oluştuğu hemen göze çarpmaya başladı. Chromium’un kodlarında bir kısım yerler Pigweed olarak kendisini gösterirken, artık değiştiği ve kendisini Fuschsia olarak gösterdiği görüldü! Fuchsia ile Pigweed arasında yer alan ilişki daha şimdiden herkesin kafasını karıştırmaya başladı bile.

Acaba Chrome üzerinde yer alan kodlar yapılan değişiklikten mi alakalı yoksa bu ikiliden mi alakası sorusunun cevabını herkes merak etmekte. Cevabı henüz bilinmeyen bu sorularda tek bilinen şey, Pigweed için ticari marka başvurusunun yapıldığı oldu. Sonuçta 2016 yılından beri Fuschsia ile adeta gizlilik içinde çalışan Google, Pigweed hakkında yer alan bilgileri hızlıca ortaya çıkarak değil. Fakat yinede bu işletim sistemi büyük bir merak oluşturmakta.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz