Google Translate Artık Daha Başarılı Olacak

0
585

google-translate-turkce

Yaklaşık 10 yıldır hizmet sağlayan Google Translate, düzenli olarak kendini geliştirip yeni diller ekliyordu. Bugün 103 farklı dilde hizmet verici sistem, makine çevirisi yaptığı için yine de pek çok dilde etkili değildi ve eksikleri vardı.

Türkçe çeviriler artık daha başarılı

ingilizce, Almanca, ispanyolca benzeri daha yaygın dillerde başarılı olsa da, Google Translate özellikle Türkçe konusunda başarılı çeviriler sunamıyordu ve cümleler genel olarak hatalı oluyordu.

Bugün ise Google nedeni ile ‘Nöral Makine çevirisi’ resmen duyuruldu ve toplamda 8 dil için hizmete sunuldu. En güzel yanı ise ingilizce, Fransızca, Almanca, ispanyolca, Portekizce, çince, Japonca ve Korece yanında bu diller arasında Türkçe de bulunuyor.

translate-ceviri

Türk kullanıcılar geçmiş yıllarda sıklıkla Google Translate`i kullansa da, çoğunlukta cümle çevirilerinde ortaya gülünç sonuçlar çıkıyordu ve başarılı olamıyordu. şimdi ise Nöral Makine çevirisi adlı yeni teknoloji ile işler aksine dönmüş vaziyette.

epey bir önemli olan bu adım yardımı ile Google Translate rakiplerini açık fasıla geride bırakırken, Türkçe-ingilizce çevirilerde de büyük kolaylık sağlamakta. Her ne kadar ingilizce`den Türkçe`ye tercüme meselesi için hâlâ eksikler olsa da, Türkçe`den ingilizce`ye tercüme yaparken yeni Google Translate neredeyse kusursuza yakın bir hizmet sağlamakta.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz