Google Profil İsmi Nasıl Değiştirilir?

0
840

Google sisteminde bütün servislerinde aynı kullanıcı ismi ve şifre ile erişim sağlamamız açısından olanak sağlamaktadır. Tüm servislerde aynı isim kullanılmak istenmemektedir ve değişiklik ihtiyacı olabilir.

İsminizde ve ya soy isminizde değişikliğe gitmek istediğinizde ister Gmail ister Youtube isterseniz Google Plus’da olun hiç fark etmez ve Google hesabınızdaki isminiz görünmektedir. Google hesap isminin değişikliği için tek bir seçeneğiniz vardır o da Google Plus profilinizdir.

Niçin Google hesap ayarlarında böyle bir seçenek bulunmamaktadır?

Aslında Google Plus bir sosyal paylaşım ortamından çok kimlik doğrulama servisidir. Eğer bir web mastersanız sitenizin Google arama sonuçlarında yazar profiliniz sayesinde Google Plus bağlantınızı paylaşabilirsiniz ve profil fotoğrafınızı yayınlıyabilirsiniz. Tüm Google hesap bilgilerinizi Google Plus üzerinden yönetebiliyorsunuz.

Google Profil İsminizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Her hangi bir Google servisine giriş yaptıktan sonra sağ köşede göreceğiniz hesap ayarlarına girebilirsiniz. Bundan sonra hesap bilgilerinizin yer almış olduğu profil resminizin hemen alt kısmında profilinizi düzenleyin adlı bağlantı yer alacaktır.

Google Plus hesap ayarları bölümüne geldikten sonra isminizin üstüne geldiğinizde bilgi mesajını göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda yeni bir pencere açılacaktır ve isminizi kolaylıkla bu kısımdan değiştirebilirsiniz. Bu işlem gördüğünüz gibi oldukça basittir fakat Google bu kadar karışık bir yere koyması insanları zor durumda bırakmaktadır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz