Google Pixel’in Ekran Aralığı ile İlgili Açıklaması

0
249

Ekim ayı itibariyle piyasaya sürülen Google Pixel 5 kısa sürede çok sayıda kişi tarafından satın alındı. Ancak kullanıcılar ilk bakışta bir sorun olduğunu düşündü. Çünkü cihazın kasası ve ekran arasında bir boşluk yer alıyordu. Çok ince de olsa bu aralıkta bir boşluk yer alması kullanıcıları tartışmaya yöneltti. Akıllı telefonu yeni satın alan kullanıcılar hemen forumlarda bir tartışma başlattı. Bu boşluğun bir üretim hatası olup olmadığı sorgulanmaya başlandı. Ama Google tarafından yeni yapılan açıklamaya göre böyle bir üretim hatası söz konusu değil.

Tasarımın Bir Parçası

Tartışmaları takip eden Google, Google Pixel 5’le ilgili hemen bir açıklama yaptı. Yapılan bu açıklamaya göre Google Pixel 5 ekran ve kasa arasındaki bu boşlukla birlikte tasarlandı. Yani cihazın orijinal tasarımında bu aralıkta ince bir boşluk bulunuyor. Kullanıcılar açıklamayı görür görmez rahatladı. Çünkü böyle bir üretim hatasının cihazın su ve toza karşı dayanıklılığını azaltacağını düşünüyorlardı. Google açıklamasında bu konuya da yer verdi ve kesinlikle böyle bir durumun olmadığını da belirtti.

Google Pixel'in Ekran Aralığı ile İlgili Açıklaması
Google Pixel’in Ekran Aralığı ile İlgili Açıklaması

Sorular Yanıtlandı

Forumlarda kullanıcıların sorularına yanıt verildi. Topluluk temsilcilerinden birisi bu sorular karşısında gereken incelemenin yapılığını ve böyle bir üretim hatasından söz edilemeyeceğini savundu. Ancak açıklama biraz yanıltıcı bulundu. Çünkü daha sonra da açıklama yapılmasına rağmen üretim hatası olmasa bile bu boşluğun asıl nedeni konusunda bir şey söylenmedi. Bu durum da Google Pixel 5 kullanıcılarını merakta bıraktı.

Amiral Gemisindeki Özensizlik

Burada yer alan boşluğun toz ve su geçirmeyeceğini belirten topluluk sözcüleri boşluğun nedeni konusunda net bir şey söylemedi. Ayrıca bazı telefonlarda açıklığın boyutu diğerlerinden farklı. Yani açıklık bazılarında çok fazla olmasına rağmen bazılarında daha az. Sonuç olarak bu bir üretim hatası olmasa bile amiral gemisindeki bir özensizlik olarak değerlendirildi. Telefona herhangi bir zarar vermese ve kullanımı etkilemese de kullanıcılar bu boşluğun sebebinin açıklanmamasına şaşırdı. Bilerek tasarlanmış bir durum olarak belirtilse de Google Pixel 5 kullanıcıları telefonlarının neden böyle tasarlandığını hala bilmiyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz