Google Pixel Kamera Uygulaması Zenginleşti

0
490

Google, Camera 7.5 uygulaması için PXL dosya formatını içeren özelliğini getirdi. Bu yenilik ile birlikte fotoğraflarda PXL uzantılı dosyalar kullanılabilecek. Bu değişim Android 11 cihazları için görülebilir durumdadır. Video ve fotoğraflarda kullanılacak olan bu uzantı pek çok işlevi yerine getirecek.

Android 11 cihazlarında kullanılmak üzere Google 7.5 uygulamasına yeni bir güncelleme getirildi. Temmuz ayının başlarında gelen bu güncelleme ile kullanıcılara farklı bir video ve fotoğraf deneyimi sunuluyor.

Google Pixel Kamera Uygulaması
Google Pixel Kamera Uygulaması

Dosya Formatları Güncelleniyor

Google’ın Pixel kamera uygulaması, fotoğrafları klasik bir uzantı olan IMG yerine PXL uzantısı ile kaydetmeye başlıyor. Bununla birlikte fotoğraflar gece çekildiyse fotoğraf isminde NIGHT bulunacak. Portre modunda çekilen fotoğrafların isminde ise PORTRAİT ifadesi bulunacak.

Hareketli görseller için tercih edilen MVIMG uzantısı yerine MP kullanılacak. Videolarda VID yerine PXL kullanılacak uygulamada RAW dosyaları için sadece .png ifadesi bulunacak.

Bu değişimlerle birlikte dosya isimlendirmeleri daha kolay olacak. Kolay sınıflandırma özelliği ile de Pixel fotoğraflar dikkat çekecek. Dosya sınıflandırmayla uğraşan kişiler bu sistem sayesinde sorun yaşamaktan kurtulacak.

Google Pixel İçin 4a 5G Cihazını Getiriyor

Google Camera 7.5 uygulaması için getirmiş olduğu Pixel güncellemesi ile yeni bir cihazın ortaya çıkacağını da göstermiş oldu. Geliştirme sürecinde olan bu cihazda Pixel’in getirdiği yeni özellikler de yer alacak. Kullanıcılar için çok fazla yenilik getirmeyen Google bu uygulaması ile bu soruna da çözüm bulmuş oluyor.

Google geliştirmiş olduğu yeni dosya uzantıları ile farklı amaçları gerçekleştirmek istiyor. Tüm cihazlarda kolay kullanım ve farklı sistemler sayesinde yeni bir yüz ortaya çıkarmış olacak. Geliştirilen Pixel özelliği sayesinde özellikle mobil cihazlarla çekim yapan bireylere büyük kolaylıklar sağlanmış olacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz