Google Lens artık resim arama sonuçlarında öğeleri gösterebilir

0
448

Google Lens  zaten telefonun kamerasını kullanarak, bir işaretin metnini kopyalamak, bitki ve hayvanları tanımlamak, barkodları taramak ve bir anıt ya da bina hakkında detaylar almak için kullanmanıza izin veriyor. Artık Google, arama yapmak için özelliğin kimlik özelliklerini getiriyor. 

Mobil resim aramada bir Lens düğmesine dokunun ve resimlerdeki nesnelerin üzerine noktalar yerleştirerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı çekmek için bir nesnenin etrafında daire çizebilirsiniz. Google Asistan’daki Lens özelliği ile aynı şeylerin çoğunda çalışır, ancak elbette bir şeyler satın almanıza da yardımcı olur. 

Google’ın blogunda , Google Images için Ürün Müdürü Assaf Broitman, örneğin, oturma odası dekorasyon fikirlerini arayabileceğinizi söyledi. Bir görüntüde beğendiğiniz bir kanepe gördüğünüzde ve Lens düğmesine veya etrafına bir daire çizdiğinizde. Google Görseller daha sonra size ilgili bilgileri gösterir ve sizi benzer bir kanepeyi satın alabileceğiniz yerlere yönlendirecektir.

Google Görseller için Lens, ABD’de İngilizce’de arama yapan mobil web kullanıcıları için kullanılabilir. Yakında diğer ülkeler, diller ve Google Görseller konumlarına aktarılacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz