Google, koronavirüs aşı eğitimini tanıtmak için 150 milyon dolar harcayacak

0
162

İnternet devi Google , kitleleri Coronavirüs aşısının yararları konusunda eğitmek için 150 milyon ABD doları sağlayacağını söyledi . ABD’den başlayarak kitlesel aşılama çabalarına yardımcı olmak için, eyaletler ve yerel yönergelere göre aşıya uygun olan herkes için seçili tesisler, binalar, otoparklar ve açık alanları kullanılabilir hale getirecek.

CDC Vakfı, Dünya Sağlık Örgütü ve diğer kar amacı gütmeyen kuruluşlara reklam hibesi 100 milyon ABD doları olurken, ayrıcalıklı kişiler için aşı ile ilgili içerik ve bilgi sunan halk sağlığı kurumlarına 50 milyon ABD doları tahsis edilecektir.

ABD, ülkede kaydedilen 25 milyondan fazla Koronavirüs vakasıyla en kötü etkilenen ülke. John Hopkins Üniversitesi verilerine göre, ölü sayısı şu anda 4,17.000’den fazla.

Önümüzdeki haftalarda, Koronavirüs aşılama yerleri Arizona, Louisiana, Mississippi ve Teksas’tan başlayarak Google Arama ve Haritalar’da ve daha fazla eyalet ve ülke ile birlikte sunulacak.

Google CEO’su Sundar Pichai bir blog gönderisinde “Çabalarımız ağırlıklı olarak aşılara eşit erişime odaklanacak” dedi. “ABD’deki ilk veriler, orantısız bir şekilde etkilenen nüfusların, özellikle beyaz olmayanların ve kırsal topluluklarda yaşayanların, diğer gruplarla aynı oranlarda aşıya erişemediğini gösteriyor.”

Aşılar hakkında güvenilir bilgiler sağlamak için “Gerçekleri Öğrenin” adlı başka bir girişim Google ve YouTube’da kullanıma sunulacak.

Google , Mart 2020’de Koronavirüs salgınıyla mücadelesinin bir parçası olarak işletmeleri, kuruluşları ve sağlık çalışanlarını desteklemek için 800 milyon ABD dolarından fazla bağış yapmayı taahhüt etmişti .


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz