Google Görsellerde En Üstlerde Nasıl Çıkılır?

0
700

Google görsellerde nasıl üstlerde çıkarsınız? Görsellerden nasıl hit sağlarsınız? Bu yazımda bu konuya değineceğim.

Google aramalarında nasıl üstlerde çıkmak için özgün yazılar yazıyorsak, görsel aramalarında da başlarda çıkmak için özgün resimler kullanmamız gerekiyor.

Peki resimler nasıl özgünleştirilir?

Resim özgünleştirmek aslında şu anlama gelir. Resimlerin google gözündeki şablondan farklılaştırmaktır. Çoğu yerde bunu yapmak için resimleri küçültün, kırpın, ters çevirin diyeceklerdir. Bunlar tamam doğru ama sadece bunlar yeterli değil. Birkaç küçük işlem ve püf noktası ile tamamen özgünleştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Öncelikle özgünleştirme işlemini yapacağınız programı indirin. Bu program photoshop, photoscape ya da fotosizer programlarından birini kullanabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve profesyonelliği için fotosizeri tavsiye ederim ancak ücretli program olduğu için ve bizim işimiz de para kazanmak olduğu, para harcamak olmadığı için siz photoscape programını indirin ve kurun.

Özgünleştirmek istediğiniz resim veya resimleri indirin. Photoscape programını açın ve düzenleme menüsüne gelin. Burada soldan özgünleştirilecek olan resmi seçin.

on ve önemli adımlar: Alttaki seçeneklerden resme çerçeve ekleyin, ters çevirin, renkleriyle oynayın (görüntüyü bozmadan) keskinlik, filtre gibi değerlerini değiştirin. Yani Google’ın kafasının karışacağı şekle getirin.

Son olarak kaydet tuşuna basın ve aşağıdaki resimde görünen Exif bilgisini koru tikini kaldırın ve kaliteyi %90-80-85 nasıl isterseniz öyle yapıp kaydedin.

Tüm bunları yapmak biraz sıkıcı gelebilir ama bunları yaptıktan sonra artık resimleriniz özgündür ve google gözünde yazınız yada makaleniz daha değerlidir.

Yukarıda dediğim gibi bu işler sıkıcı geldiyse ve birazda paranız varsa resizer programını alabilir tüm bu işlemleri toplu olarak tek seferde yapabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz