Google Adwords Hesabı Açılması

0
387

Google arama motoru sisteminde reklam veren ve reklam ağında görsel reklam, metin reklam, banner reklam gibi bir çok seçenek bulunmaktadır. Bu alanlara reklam verebilmeniz için Google Adwords hesabınızın olması gerekmektedir. Google dünyada en çok tercih edilen arama motoru olduğu için her insanın dikkatini çekebilecek bir şekilde reklam vermeniz gelirlerinizi katlamanızda oldukça faydalı olacaktır. Reklam verilirken dikkat edilmesi gereken konuda uzmanlardan destek almanızda fayda vardır.

Adwords Hesabı Açmak

İlk olarak www.google.com/adwords/ adresine giriş yapmanız ve üst kısımda bulunan “Şimdi Başlayın” butonuna tıklamalısınız.

Adwords hesabı için kullanacağınız mail adresini girerek işimize başlayabiliriz. Eğer gmail hesabınızı kullanmak istiyorsanız açılan sayfada ilk seçeneği seçmeniz yeterli olacaktır. Fakat kendi gmail kullanmak istemiyorsanız farklı bir email hesabı da kullanabilirsiniz.

E-mail hesap bilgilerinizi halledildikten sonra Adwords Reklam raporları ve fatura işlemleri için kullanıcak olan tercih ettiğiniz para biriminizi ve saatinizi girmeniz gerekmektedir. Seçimi yaptıktan sonra devam et tuşuna tıklayınız.

Son adımda ise eğer Gmail hesabınızla giriş yaptıysanız Adwords hesabınız açılmış olacaktır. “Adwords hesabınızla oturum açın” karşınıza gelecektir ve Adwords’e kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Fakat farklı bir e-mail hesabı kullandıysanız “Onay Linki” seçeneği sayesinde mail hesabınızı onaylamanız gerekmektedir.

Google Adwords’e giriş yaptıntan sonra reklam kampanyalarınızı oluşturabilmek için önce hesabınızı aktifleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken üst kısımda bulunan “Faturalandırma” ayarlarını yapmanız gerekiyor.

Fatura bilgilerine başladığınızda karşınıza çıkacak olan “Fatura Profili” Sayfasına kesinlikle ve çok dikkatli bir şekilde gerçek bilgilerinizi ve tam olarak doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor.

Bundan sonra yapmanızı gereken işlem ise ödeme işlemlerinizin ne tür olacağıdır bunun için 2 ayrı seçenek bulunmaktadır.

Bu işlemlerin hepsini doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra yapmanız gereken son bir işlem kalmaktadır. Bu işlem ise “Google Adwords Kullanım Şartı ve Koşulları” okuyarak faturalandırılma seçeneklerini tamamlamalısınız. Böylelikle Adwords hesabınız aktifleşecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz