Gelişmiş Lazer Epilasyon: Buz Lazer Antalya’da

0
357

Yenilikçi teknolojiler kullanan Buz Lazer günümüzde en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul ediliyor. Antalya Lazer Epilasyon merkezlerinin birçoğunda Buz Lazer yaptırmak mümkün. Ağrısız ve konforlu olması ile Lazer Epilasyon Antalya merkezleri arasında Buz Lazer bir hayli revaçta. 

Buz Lazer ile Ağrısız Lazer Epilasyon 

Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarından oluşan Buz Lazer ailesi ağrısız lazer epilasyon sunuyor. Çoğu kişi tedavi edilen alanda sadece hafif bir ısınma hissettiğini belirtiyor. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde ise hissedilen ısı daha şiddetlidir ve ısıya bağlı daha fazla ağrı hissedilir. 

Genital lazer epilasyon, Ağrıyı azaltmak ve lazer epilasyonu daha güvenli hale getirmek için Buz Lazer gelişmiş bir soğutma sistemine sahip. Ice Teknolojisi olarak adlandırılan bu soğutma sistemi, lazer epilasyonla eş zamanlı olarak cildi etkili bir şekilde soğutuyor. Hem ısıya bağlı ağrı oluşumunu ortadan kaldırıyor hem de cilt yüzeyini koruyor. Lazer epilasyonda cilt yüzeyinin korunması, yanık ve leke oluşumunun engellemesi açısından çok önemli. Buz Lazer epilasyonda cilt yanığı, leke ve renk değişimi riski neredeyse hiç yok.  

Buz Lazer geleneksel lazer epilasyon yöntemleri gibi uygulanmıyor. Tekli lazer atışları yerine ütüleme tekniği ile uygulanıyor. Ülkemizde ütüleme epilasyon olarak bilinen tekniğin mucidi Buz Lazer’i geliştiren Alma Lasers firması. Bu uygulama tekniğinde tedavi başlığı cildin üzerinde sürekli hareket ettiriliyor. Bu teknikte, kıl kökleri etkili bir şekilde tahrip edilecek sıcaklığa kadar kademeli olarak ısıtıyor. Bu sayede çevre dokular da korunuyor. Buz Lazer epilasyonun ağrısız olmasını sağlayan bir diğer unsur da bu patentli uygulama tekniği.  

Kontakt soğutma Ice Teknolojisi de yukarıda açıkladığımız gibi cilt yüzeyini koruyarak cilt hasarını önlüyor. Ice Teknolojisi ve bu uygulama tekniği bir arada ağrısız, acısız, güvenli ve son derece konforlu bir lazer epilasyon sunuyor. 

Buz Lazer 3 Dalga Boyuna Sahip 

Buz Lazer dünyanın ilk 3 dalga boylu lazer epilasyon sistemi. Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium her iki cihaz da 3 dalga boyuna sahip. Lazer epilasyonda kullanılan 3 güçlü dalga boyu Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG aynı sistemde. Böylece farklı derinlikteki kıl kökleri ve kılın tüm yapıları hedeflenebiliyor. Tek bir işlemde 3 dalga boyunun aynı anda kullanılması daha etkili klinik sonuçlar alınmasını sağlıyor. Tüm kıl tiplerinde özellikle ince kıllarda etkili sonuçlar alınabiliyor. 

Buz Lazer bronz tenlerde de güvenle uygulanıyor. FDA onayı bronz ten dahil tüm cilt tiplerini kapsıyor. Bronz tenlerde güvenli lazer epilasyon yapılabilmesi ile yaz aylarında da lazer epilasyon mümkün oluyor. Buz Lazer yaptırmak için minimum 1 ay kadar cilt renginin açılmasını beklemek gerekmiyor. Aktif güneşe çıktıktan 1 hafta sonra Buz Lazer yaptırılıyor.  

Erkek Lazer Epilasyonunda Buz Lazer Farkı 

Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı son yıllarda gittikçe artıyor. Erkekler en çok sırt, göbek, göğüs gibi geniş alanlardaki istenmeyen tüyler için lazer epilasyonu tercih ediyorlar. Bu bölge kılları derin yerleşimli olduğu için geleneksel lazer epilasyon yöntemleri fazla ağrılı olabiliyor. İşte tam bu noktada erkeklerin yardımına Buz Lazer koşuyor. Ağrısız Buz Lazer erkekler için ideal bir yöntem. Her geçen gün daha fazla erkek Buz Lazer’den yararlanıyor. 

Sakal üzeri, burun ve kulak içi kılları için özel bir yüz ucu kullanan Buz Lazer ile eksiksiz bir lazer epilasyon yaptırmak mümkün.  Buz Lazer ortalama 8 seans öneriliyor. Seans aralıkları vücut için 6 hafta, yüz için 4 hafta. Etkili, güvenli, konforlu ve kalcı lazer epilasyon arayanlar için Buz Lazer trend olmaya devam ediyor.  

Muratpaşa Lazer Epilasyon veya tüm Buz Lazer klinikleri için web sitemizi ziyaret edip, yaşadığınız şehri seçerek size en yakın kliniğin iletişim bilgilerine ulaşıp, detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz. 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz