Friends 10. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

0
2816

En çok sevilen yabancı diziler arasında ilk sıralarda olan Friends; beklenmedik bir şekilde televizyon ekranlarına ve izleyicisine veda etmiştir. Reytinglerinin yükselmeye başladığı dönemde 10. Sezonunda final yapmak zorunda kalmıştır. Peki, Friends dizisinin konusu nedir, ilk bölüm ne zaman yayınlanmıştır? Friends 10. sezon neden yayınlanmadı, yayın tarihi ne zaman?

Friends’in İlk Bölümü Ne Zaman Yayımlandı?

Friends ilk olarak 1994 yılının Eylül ayında NBC’de ilk bölümü seyirciye sunulmuştur. Amerika menşeli bu yabancı dizi Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede de yayınlanmış ve izleyici kitlesi tarafından çok sevilmiştir. Çok fazla tutulacağı ve beğenileceği düşünülmeyen bir diziyken aksine beklenmedik bir şekilde popülerleşmiştir.

Friends Kaç Bölüm Sürmüştür?

Friends dizisi toplamda 236 bölüm devam etmiş ve yayınlandığı dönemin reytinglerinde ilk sıralara yerleşmiştir. Total de dizinin bir bölümü maksimum yarım saat sürmekteydi. 2004 yılında ise final yapılmıştır.

Friends Dizinin Konusu

Friends dizinin konusu ve karakterleri kısaca şöyledir;

  • Friends dizisi 20 yaşlarında olan 6 karakterden oluşmaktadır.
  • Bu karakterler 3 kadın ve 3 erkekten oluşmaktadır.
  • Konu New York2ta geçmektedir.

Aynı evde yaşayan bu arkadaş grubunun yaşamlarının, birbirleriyle olan iletişimlerini, ailevi ve çevrelerinde gelişen olaylar örgüsünü anlatmaktadır.

10.Sezon Hakkında Merak Edilenler

Başarılı bir ivmeye sahip olan ve geniş hayran kitlesi oluşan Friends; dizisi yüksek reytinglerine rağmen 10. sezonda ani bir kararla final yapmıştır. Final sebebini ise maddi kaynakların yetersizliği olarak açıklamıştır. Günden güne artan oyuncu masrafları diziyi prodüksiyon açısından maddi bir çıkmaza sokmuş, başarılı giden süreçte final kararı almak zorunda kalmışlardır. Friends dizisinin yapım ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre dizi geri dönmemek üzere final kararı almıştır. 10. Sezondan sonra bir bölüm çekilmeyeceği belirtilmiştir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz