Fortnite Yüklü iPhone Satışı Başladı

1
507

Fortnite oyununun App Store üzerinden kaldırılmasının üzerine bazı kişiler, girişimci ruhlarını ortaya çıkarmaya başladı. Girişimci ruhlu bireyler, ellerinde bulunan iPhone marka cep telefonlarında bulunan Fortnite oyununu; telefonları ile satışa sundu. Öyle ki bu bireyler, piyasa değerinden daha yüksek bir fiyat ile cep telefonlarını satışa koydular.

Geçtiğimiz haftalarda Epic Games, popüler oyunlar listesinde yer alan Fortnite oyununu, kredi kartı ile oyun içi satışlar başlatmıştı. Bu yeni kurulan sistemin üzerinden önce Apple, daha sonra ise Google, oyunu uygulama mağazalarından kaldırmaya başladı. Söz konusu yeni kurulan sistemin, satış mağazalarının politikalarına aykırı olduğu öne sürüldü. Politikalara aykırı olan oyun için mağazalardan kaldırılma kararı alındı.

Fortnite Yüklü iPhone Satışları

Apple ve Google, mağazalarından oyunu kaldırdıktan sonra bazı kişiler Fortnite yüklü telefonlarını satışa sundu. Kişiler, telefonlarını ederinden daha fazla olacak şekilde eBay üzerinde ilanlara koydu. Kişilerin telefonlarını satışa sunmasının en temel nedeni, Epic games tarafından yapılan açıklamadır.

Fortnite Yüklü iPhone Satışı
Fortnite Yüklü iPhone Satışı

Bu açıklamayı şu şekilde resmi sitesi üzerinden duyurmuştur:

“Google ve Apple mağazalarından oyunun satışı kaldırılmıştır. Oyunu oynamak isteyen kişiler için gerçekten üzücü bir haber. Ancak, iPhone marka telefonlarda yüklü ise kişiler, Fortnite oynamaya devam edebileceklerdir. Diğer kişiler için oyun tam anlamıyla kaldırılmıştır.”

Bu açıklamanın hemen arkasından kişiler, Fortnite yüklü iPhone telefonlarını satışa sundular. Gerçek değeri birkaç yüz dolar olan bu cihazların şuan ki satış fiyatları ile dudak uçuklattı.

iPhone Fiyatları

Fortnite yüklü telefon fiyatları son derece artış göstermeye başladı. Öyle ki kullanıcılardan birisi 3 bin dolar olan telefonunu 10 bin dolar ile satışa sundu. Bazı kullanıcılar ise telefonlarını 5 bin dolardan satışa sunarak, Fortnite kullanıcılarının maddi değerini ölçmeye başladı.


1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz