Flash Charge 15 Dakikada Şarj Dolumu

0
361

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi olan batarya sorununu ortadan kaldıracak yeni bir teknolojinin haberi geldi. iQOO isimli firma geliştirdiği Flash Charge teknoloji sayesinde telefonların bataryalarının 15 dakikada doldurulabileceğini ortaya koydu. Firmanın geliştirdiği bu teknolojinin 4000 mAh bataryalarda 15 dk içinde tam dolum yapacağı açıklandı.

Telefonların Şarj Edilme Süresini Düşürecek

Dünyada daha önce görülmemiş bir teknolojiye sahip olan Flash Charge ile akıllı telefon kullanıcıları şarj dolumu için uzun süreler beklemeyecek. 15 dk gibi kısa bir süre içinde telefonlarını %100 şarj edebilecek. Böylece şarj edilme süresi büyük oranda düşecek. Teknoloji sahip olduğu 120 watt ile hızlı bir şekilde telefonların şarj edilmesini sağlayacak. Akıllı telefonların %50 oranında şarj edilme süresi ise 5 dk olacak.

Teknoloji İçin Şarj Adaptörü Hazırlandı

İQOO tarafından geliştirilen hızlı şarj teknolojinin güvenli bir şekilde çalışması amacıyla marka tarafından şarj adaptörü hazırlandı. Bu sayede şarj olma anında cihazın ısınmasının neden olabileceği sorunların ortadan kalkacağı vurgulandı. Cihazın soğutulması için ise planlanan teknoloji sıvı soğutma teknolojisi olarak belirlendi.

Marka tarafından yapılan bu şarj teknolojisi açıklaması şimdiden telefonlarında şarj sorunu yaşayan kişilerin dikkatini çekmeyi başardı. Ayrıca bu açıklama geçmişte 120 wat desteğine sahip akıllı telefonun piyasaya sürüleceği iddiasını güçlendirdi ve akıllı telefona dair açıklamanın gelip gelmeyeceği beklenmeye başladı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz