FCC Belgelerinde Ortaya Çıkan Telefon: Redmi

0
255

2020 yılında TENAA listeleme belgelerinde Redmi markasına ait serideki Note 10 Pro olduğu zannedilen bir telefonun ortaya çıkması büyük yankı uyandırmıştı. Bu olay henüz unutulmaya başlamışken şimdi de FCC belgelerinde ortaya çıkan, yine aynı seriden Redmi Note 10 Pro olduğu düşünülen bir akıllı telefonun ortaya çıktığı belirtiliyor. Aynı zamanda, FCC belgelerinde ortaya çıkan akıllı telefonun marka ismi olarak da Redmi görünüyor.

Geçen Sene de Listelerdeydi

Redmi, aslında bir Çin merkezli bir teknoloji markası olan Xiaomi’nin alt markasıdır. Bu nedenle de Redmi markasının devamlı TENAA ve FCC belgeleri gibi listelerde meydana çıkması markanın durmadan gündeme gelmesine sebep oluyor. Redmi, geçen yıl da yine böyle bir liste ile ön plana çıkmıştı ve insanların markaya olan merakını artırdığı görünüyordu. Şu an bahsedilen konu ise yine aynı telefon markasına ait olduğu düşünülen bir serinin FCC yani Federal İletişim Kurulu listelerinde görünen bir kısımda böyle bir telefonun bilgilerinden ve markasının Redmi olduğundan bahsediliyor. Bu da elbette insanların Redmi markası telefonlarına özel bir ilgi göstermesine sebep oluyor.

FCC Belgelerinde Ortaya Çıkan Telefon: Redmi
FCC Belgelerinde Ortaya Çıkan Telefon: Redmi

Bahsedilen Telefonun Özellikleri

Federal Communications Commission tarafından yayınlanan belgede Redmi’nin akıllı telefon serilerinden Note 10 Pro olduğu düşünülen bir telefon olan ve marka ismi Redmi olarak gösterilen telefonun Model ismi ‘M2101K6G’ olarak verildiği görülüyor. Bu telefon modelinin desteklediği ağlara bakıldığında ise 4G, LTE, GSM ve WCDMA olarak belirtiliyor. Aynı zamanda Bluetooth BR-EDR-LE desteği ile birlikte Wİ-Fİ (çift bant) desteğinin olacağı da özelliklere bakıldığında ilk göze çarpanlar olarak ilgi görüyor.

Aynı zamanda yeni bir özellik olarak da bu cihazda bulunan NFC özelliğinin tanıtımının hala yapılmamış olduğu görülüyor ve ileriki zamanlarda bunun da tanıtımının yapılacağı bekleniyor. Listede belirtilen cihazın aynı zamanda Android 11 işletimini kullanacağı da resmi olarak kayıtlara geçmiş durumda olduğu görünüyor. Bu nedenle de MIUI 12 arayüzünü kullanacak olması da göze çarpanlar arasında. Aslında bu cihazla ilgili pek bir bilgi hala paylaşılmış durumda değil. Belli başlı bazı özellikler olarak söyleyebileceklerimiz bunlar. Fakat bu durumun ve özelliklerin bile şimdiden yankı uyandırdığı görülebiliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz