Facebook Veri Çalan Beğeni Sitelerine Dava Açtı

0
383

Sosyal medya platformları arasında öne çıkan Facebook, Instagram isimli platform üzerinden beğeni ve yorum hizmeti yürüten internet sitelerine dava açmaya devam ediyor. Son olarak İspanya ve Amerika merkezli faaliyet yürüten ve kullanıcıların şifresini çalarak beğeni hizmeti satan firmalara dava açıldı. Gündeme son dakika haberi olarak düşen bilgilere göre Facebook, iki şirkete dava açarak kullanıcılarının haklarını korumak istediğini gösterdi,

Facebook tarafından gün içinde yayınlanan blog yazısında açılan dava ile ilgili ayrıntılara yer verildi. En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, son yıllarda açtığı davalara bir yenisini ekledi. Beğeni ve yorum satmak amacıyla kullanıcı verilerini çalan ve yasal olarak faaliyet göstermeyen şirketlere Facebook tarafından dava açıldı.

Facebook Şifreleri Çalınıyor

Madrid’de açılan ilk davaya göre MGP25 Cyberint Services isimli Instagram yorum ve beğenileri satan şirket mahkemeye verildi. Facebook yöneticilerinden biri olan Jessica Romero, sosyal medya platformu üzerinden sistem kurularak kullanıcı bilgilerinin çalındığını söyledi. Yapılan uyarılara ve gönderilen mektuplara rağmen devam edilmesi sebebiyle dava açıldığını vurguladı.

Facebook şifrelerini çaldığı iddia edilen ABD merkezli başka bir şirketin sahibi Muhammed Zaghar’a da dava açıldı. Facebook şifrelerinin çalınarak çeşitli veriler toplandığı ve bu işlemlerin belgelerle kanıtlandığı söyleniyor. Hack suçları işlendiği iddia edilen firmalara mahkeme tarafından ne tür cezalar verileceği merak ediliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz