Facebook ve Instagram saatlerce kapalı. Whatsapp ile İlgili Sorunlar | Çözünürlükte

14.03 Güncellemesi:

Milyarlarca kullanıcısı olan dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformları Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp’a eş zamanlı erişimde sorun yaşandı. Instagram çöktü mü? Facebook’a neden erişilemiyor? soruları uygulamaların kullanıcıları tarafından soruluyor. Instagram, durumun normale döndüğünü bildirdi. Facebook ve WhatsApp ile ilgili istismarların raporları da sabahın erken saatlerinden bu yana önemli ölçüde azaldı. Dünün uzun karartmasından sonra toplam geri dönüş aşamasında acil durum. Facebook, şimdilik, arızaların nedeni konusunda henüz kendini ifade etmedi.

Güncelleme 23:50

Hala bir gelişme belirtisi yok. Sorunlar devam ediyor. Twitter sayesinde, Instagram artık birçok insanın artık erişemeyeceğini açıkladı.

21.10 Güncellemesi

4 saatten uzun bir süre sonra durum düzelmiyor gibi görünüyor. Servis kesintileri tüm platformlarda devam ediyor. Facebook, sorunların bir DDoS saldırısı nedeniyle olmadığını onayladı.

19.10 Güncellemesi

Facebook ve Instagram yaklaşık iki saat boyunca devam ediyor şirket tarafından giderilmesi için çalışılıyor hatta Whatsapp birkaç dakika arızalara geçiyor . Kişilerinize fotoğraf göndermek imkansızdır, hikayeye fotoğraf gönderilemedi, Facebook üst ekran gibi görünüyor gibi sorunlar baş gösteriyor.

Daha fazla ayrıntı için, takip etmek için orijinal makaleyi okumanızı öneririz.

Orijinal Makale

Sadece bu dakikalarda, Facebook ve instagram dünyanın bazı bölgelerinde arızalara maruz kaldı, ilgili uygulamalarına çevrilmiş ve içerik yükleyememiştir. Şu anda bilgi mevcut değil, ancak her iki sosyal ağ için indirgeyici ( Instagram ve Facebook ) hakkındaki artan raporlar bir şeylerin gerçekten yanlış olduğunu gösteriyor.

Başlangıçta İtalya en az etkilenen ülke gibi görünüyorsa, şimdi sorun küreselleşmiştir, bu nedenle eğer bir arıza yaşıyorsanız veya uygulamaları veya ilgili sosyal medyanın web versiyonlarını kullanamıyorsanız, makale hakkında yorum yapmaya davet ediyoruz. Facebook sorunu kabul etti ve BBC’ye yayımlanan bir bildiride, çabuk bir çözüm bulmak için çok çalıştığını iddia etti. Halen arıza birkaç saat devam ediyor, haberlerin ortaya çıkması durumunda haberleri güncelleyeceğiz.


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın