Facebook Sohbet Odalarını Test Ediyor!

0
349

Facebook Messenger`ın, herkese açık sohbet odaları dedikodusu resmiyet kazandı. Yakında her konu hakkında ve herkese açık sohbet odaları ortaya çıkacak.

1

Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger`a yeni bir özellik kazandırıyor. Messenger`a eklenecek olan yeni halka açık sohbet odası özelliği ile uygulama, internetin ilk dönemlerinde çok fazla popüler olan ıRC sohbet odalarına benzeyecek.

Halka açık sohbet odası niteliği daha öncelikle Messenger güncellemelerinin kodları arasında bulunmuş lakin Facebook konu ile ilgili yorum yapmamıştı.

İlk deneme Kanada ve Avustralya’da yapılacak

şimdi ise Facebook`tan gelen açıklama ile konu netlik kazandı. Sohbet odalarını ilk defa Kanada ve Avustralya`da denemeye başlayacak olan Facebook, testler bittiğinde ise bu ayrıcalığı bütün dünyanın kullanımına açacak.

Messenger sohbet odalarında kullanıcılar diledikleri konu başlığı ile bir sohbet başlatabilecekler ve halka açık olan bu sohbetlere herkes katılabilecek.

Kullanıcılar odalara trollerin dadanmaması için eğer dilerlerse, katılımcıları yöneticinin onayına da bırakabilecekler.

Sohbet odalarında yapılan sohbetler herkes tarafından da okunabileceği için, sohbet katılımcılarının birlikte, çok sayıda okuyucu da olacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz