Facebook dondurma işlemi nasıl yapılır? İşte Facebook hesap geçici kapatma linki…

0
509

Hayatımıza girdiği ilk günden itibaren oldukça önemli bir yere sahip olan Facebook, sevdiklerimizle ve dostlarımızla sanal platform üzerinden iletişim imkanı sunuyor. Bir çok yeniliğe ve erişim imkanına da olanak tanıyan bu sosyal medya kanalı, dünyada en fazla kullanılan sosyal mecraların başında geliyor.

Ancak çeşitli nedenlerden dolayı Facebook hesabınızı geçici olarak kapatabilir, tekrar istediğiniz zaman açabilirsiniz. Hesabını tamamen kapatmak isteyenler için ise hesabı kalıcı olarak sil seçeneği Facebook kullanıcılarına sunuluyor. Ayarlar sekmesinden profilinizi tamamen sil seçeneğini tıklayarak hesabınızın linkini ve tüm paylaşımlarınızı tamamen silebilirsiniz. Hesabı silme seçeneğini seçip, 15 gün içerisinde kullanıcı adı ve şifreniz ile hiç giriş yapmazsanız hesabınız tamamen silinecektir. Eğer 15 gün içerisinde mail adresi ve şifrenizle giriş yaparsanız hesabınız dondurulmuş olarak kalır ve hesaptaki bilgileriniz silinmez.

Birçok kullanıcı hesabını silme seçeneğini tercih etmiyor. Uzun bir aranın ardından hesap bilgilerini ve iletişimde olduğu kişileri kaybetmeden ve koruyarak hesabınızı dondurmanızı sağlayan hesap dondurma seçeneği, aynı zamanda mevcut kullanıcı adınız ile arkadaş listenizdeki kişilerle Messanger üzerinden konuşmaya devam etmenizi de sağlamakta.

Facebook Hesap Dondurma Linki: https://www.facebook.com/deactivate/

– Hesap Nasıl Dondurulur?

Sağ üst köşede bulunan Ayarlar Sekmesinden Genel Ayarları seçerek yönlendirilen sayfaya gidin. Hesabı Yönet seçeneği altında bulunan Hesabı Dondur seçeneğine tıklayarak yönergeleri takip edin ve gerekli onayları vererek hesabınızı dondurun.

– Ne Kadar Süre İle Hesap Dondurulabilir?

Bazı sosyal medya paylaşım sitelerinde, belirli bir süre hesaba giriş yapmazsanız hesabınız tamamen silinmektedir. Ancak Facebook, süresiz olarak hesabınızı dondurmanıza izin vermekte ve bilgilerinizi korumaktadır. İstediğiniz zaman hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak aktif edebilir, paylaşımlarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Aynı zamanda Facebook hesabınızı istediğiniz sıklıkta dondurma imkanınız da bulunuyor ve herhangi bir kota mevcut değil.

– Hesap Dondurulduğunda Arama Motorlarında Çıkar mı?

Facebook hesabınızı dondurduğunuz zaman, arama motorlarında isim ve soy isimle yapılan aramalarda hesabınızın linki görünmez ve yapılan aramalarda çıkmazsınız. Ana sayfanıza gitmek isteye birisi böyle bir sayfa bulunmamaktadır yazısı ile karşılaşır ve bilgilerinize erişemez.

– Hesap Dondurulduğunda Messanger Kullanımı:

Facebook hesabınızı dondurduğunuz da mevcut arkadaş listeniz ile, profil fotoğrafınız kaybolmadan istediğiniz zaman iletişim kurabilir ve sohbet edebilirsiniz. Hesabınızı tamamen silme seçeneğini seçtiğinizde ise ne yazık ki böyle bir imkanınız bulunmamaktadır. Eğer Facebook hesabınızı dondurduğunuz da arkadaş listeniz ile sohbet etmek istemiyorsanız, Messanger uygulamasını telefonunuzdan kaldırabilir, istediğiniz zaman geri yükleyip, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak, uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz