Facebook Arkadaşlarınızı Toplu Halde Silin

0
2668

Facebook bir sosyal topluluktan çok kalabalık olma yolunda hızla ilerliyor malumunuz. Bazı insanların gerçek hayattaki tanıdıklarından daha çok Facebook’ta arkadaşı var. Bir kişinin en az 3 tane hesabı var..

Arkadaş listenize girdiğinizde varsayılan profil fotoğrafına sahip kullanılmayan hesaplar gözünüze çoğunlukta gözüküyor olabilir. Aynı isimde birden çok arkadaşınız ve kullanılmayan hesaplarla dolu bir arkadaş listeniz varsa bunlardan kurtulmak ve listenizi temize çekmek biraz zamanınızı alabilir.

Facebook’ta bir arkadaşınızı listenizde çıkarmak için bir kaç zahmetli tıklamayla bu işi gerçekleştirmek zorundasınız. Konu birden çok kişiyi silmek istediğinizde daha da zahmetli hale geliyor. Bu durumda bunun kolay bir yolunu bulmalı ya da zahmete katlanmalısınız. Eğer kısa bir yola ihtiyacınız varsa bu bir eklenti olabilir.

facebook

Firefox kullanıcıların bu konuda daha şanslı olduklarını düşünüyorum. Şimdi aşağıdaki eklentiyi kurmanız gerekecek. Arkadaş listeniz normalde yukarıdaki gibidir. Eklentiyi kurduğunuzda ise tüm arkadaş listenizde ve ismin hemen solunda işaretlemek için kutucuk çıkacaktır. Seçtiğiniz arkadaşlarınızı ya da yukarıdaki select all butonu ile tümünü seçebilir ve sağdaki butonla da hepsini silebilirsiniz.

facebook-2

Eklentiyi kurduğunuzda listeniz yukarıdaki gibi olacaktır.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz