Evde Siyah Nokta Temizleme! Kesin Çözüm Doğal Siyah Nokta Maskeleri

0
815

siyah-noktalardan-kurtulma

Derinizin salgılamış olduğu yağın ve ölü deri hücrelerinizin bir gözeneğinizde toplanması sonucu oluşan siyah noktalar her insan için oldukça çirkin görüntülere sebep olmaktadır. Siyah noktalar sivilcelerin beslenmesine ve çoğalmasına da yardımcı olmaktadır. Cildinizde normalde bulunan flora bakterileri, yağdan tıkanmış olan kanal için de enfeksiyon oluşturmaktadır ve kırmızı, iri ve iltihaplı sivilcelere neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı siyah noktalar ilerlemeden çözüm bulunması gerekmektedir.

Siyah noktalarınızın önüne geçebilmeniz için düzenli bir şekilde cilt bakımınızı yapmanız ve bol su ile yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra siyah nokta engelleyen kremlerde kullanabilirsiniz. Evinizde yapacağınız oldukça basit maskeler sayesinde de siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Buhar Banyosu

Evinizde yapacağınız buhar banyosu sayesinde tıkanmış olan gözeneklerinizi kolaylıkla açılacaktır ve siyah noktalarınızı kolaylıkla temizliyebilirsiniz. Buhar banyosu yapabilmeniz için elma sirkesi ya da ada çayını tercih edebilirsiniz.

Sıcak Bal Maskesi

Sıcak bal maskesi yapabilmeniz için 2 yemek kaşığı kadar balı hafifçe ısıtmalısınız ve içine iki yemek kaşığı kadar buğday tohumu eklemelisiniz. Buğday tohumunuz yok ise eğer limon suyu da ilave edebilirsiniz. Karışımı hazırladıktan sonra siyah noktalarınızın bulunduğu bölgeye sürün ve 3-4 dk boyunca ovalayın. Daha sonra 15-20 dk bekletin ve ılık bir su ile yüzünüzü yıkayınız.

Yulaflı Maske

Bir çorba kaşığı kadar yulaf unu su yardımı ile pişirilir. Koyu bir bulamaç haline geldikten sonra içerisine bir tatlı kaşığı badem unu katılmalıdır. Daha sonra oda sıcaklığına gelene kadar beklenmelidir. Daha sonra problemli bölgeye sürülür ve on beş dakika bekletilir. 15 dk beklendikten sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü temizliyebilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurtanın akı gözeneklerinizi sıkılaştırma etkisi olduğu için siyah nokta oluşmasını engellemektedir. Yumurtanın akı cildinize oldukça ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Daha sonra kurumasını beklemelisiniz. Daha sonra aynı işlem tekrarlanarak ikinci katman sürülür. İkinci katmanı sürdükten sonra 15 dk bekleyin ve daha sonra ılık su ile temizleyin.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz