Evde Doğal Şekilde Saç Uzatma Yöntemleri

0
538

Portrait of Beautiful Woman with smooth gloss long hair. High quality image.

Birçok kadın saç uzatma konusunda takıntılı denecek düzeye gelmiş durumda. Upuzun sağlıkla dalgalanan saçları kıskanmamak elde değil. Savurduğunuzda göz alan upuzun sağlıklı saçlara sahip olmak zor değil. Piyasada bulunan saç uzatma konusunda etkili birçok kimyasal içerikli şampuan ve saç bakım ürünlerden kullanabilirsiniz. Ancak hızlı saç uzatmada etkili birçok doğal yol da mevcut. Değişik yağlar, bitkiler ve meyveleri kullanarak saç uzatmada etkili maskeler, bakım kürleri yapabilirsiniz evinizde.

İşte saç uzatmada etkili birkaç bakım kürü örneği;

Bir miktar suya kaynadıktan sonra katacağınız lavantayı 15 dakika kadar demleyip süzdükten sonra saçlarınıza sürüp bir saate yakın saçınızda bekletirseniz, düzenli kullanımda saçlarınızın daha hızlı uzadığını göreceksiniz.

Harnup pekmezi de sağlığa birçok faydasının yanında saç için de çok faydalı ve günde 2 kez düzenli olarak tüketirseniz saç uzatmadaki etkisine inanamayacaksınız.

Bir kâse yoğurt ve 5 adet çileği robottan geçirip ve içine 1 yumurta kırıp bir miktarda zeytinyağı ekleyip elde edeceğiniz kür ile saçınıza haftada 1 kez maske yaparsanız saçlarınızın çok daha hızlı uzadığını göreceksiniz.

1 yemek kaşığı hint yağı, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal, 10 damla A vitamini, 1 adet ampul şeklinde E vitaminini karıştırıp yapacağınız kür hem saçınızın sağlığını koruyacaktır hem de saç uzatma konusunda çok etkilidir.

Kefir ve taze portakal suyunu ya da yağlı yoğurt ve taze portakal suyunu karıştırıp hızlı saç uzatan maske yapabilirsiniz. Sürdükten sonra 1 saate kadar saçlarınızda bekletip durulayın.

B vitamini ampul, badem yağı ve sarımsak yağı karışımı hem yeni saçlar çıkarmada hem de hızlı saç uzatmada oldukça etkilidir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz