Escobar’a CES 2020 Yasağı

0
340

Kolombiyalı uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın kardeşinin ürettiği katlanabilir özellikli telefon gündem olmaya devam ediyor. Bu telefona yönelik gelen, son CES 2020 yasağı çok konuşuluyor. Bu gelen yasak üzerine Escobar İnc. şirketi CEO’su, Samsung gibi dev şirketlerin kendilerinden ve ürünlerinden korktuğunu söyledi.

Tanıtımı Çok İlgi Çekmişti

Pablo Escobar’ın kardeşi olan Roberto Escobar, katlanabilir özellikli Escobar Fold 1 ismi verilen telefonunu geçtiğimiz haftalarda tanıtmıştı. Uygun fiyatı ile teknoloji düşkünlerinin ilgisini çeken telefon hakkında Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2020 fuarında daha ayrıntılı bilgi edinilmesi beklenirken Tüketici Teknolojisi Derneği yani CTA, katlanabilir Escobar Fold 1 telefonun ve şirket yetkililerinin düzenlenecek CES 2020 fuarında yer almasına izin vermedi.

Samsung Etkisi

Bu yasaklanma üzerine Escobar Inc.’de CEO koltuğunda oturan İsveç asıllı Olof Gustafsson, açıklamalar yaptı. Samsung’un ve diğer büyük telefon üreticilerinin, kendi modelleri olan Escobar Fold 1’i büyük bir tehdit olarak algıladıklarını söyleyen Gustafsson, bu dev şirketlerin sahip oldukları güçlerini kullanmak suretiyle kendi çabalarını baltaladıklarını iddia etti. Gustafsson’un bu açıklama ve suçlamalarına karşılık Güney Koreli dev teknoloji şirketi Samsung’dan henüz daha bir cevap ise gelmedi.

Escobar İnc. yetkilileri, piyasada bulunan diğer marka ve telefonlara oranla çok daha uygun ve ucuz bir fiyatla piyasaya süreceklerini belirttikleri katlanabilir özellikli Escobar Fold 1 için 349 dolardan başlayan bir fiyat belirlemişlerdi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz