Epic Games Yazılı Kuralları Uyguladı

0
241

Epic Games, Güney Amerika Ülkesi olan Brezilya’da 9 yaşında olan Fortnite oynayan oyuncusunu oyun kurallarında geçen yaş haddini geçmediği için ve bazı yarışmalarda oynaması sebebi ile 4 yıl süresince oyun platformundan menetti.

350 milyon kişi tarafından kullanılan ve tarihe ismini yazdırarak başarıya doymayan Fortnite yeniden bir yasaklama (banlama) bülteni ile gündeme geldi. Birçok kişi tarafından oynanan Battle Royale oyunu arkasındaki şirket Epic Games, Brezilya’da oyun oynayan 9 yaşında olan Fortnite Zenon isimli oyuncuyu 4 yıl boyunca menetti. Zenon ismindeki çocuğun men nedeni ise asgari yaş haddini tutmadığı halde para ödülü olan birçok yarışmada oynamış olması.

Fortnite Grubunun büyük çoğunluğu hala yetişkin yaşa gelmemiş gençlerden oluşuyor. Fakat Epic Games on üç yaş altında olan kişilerin ödüllü yarışmalara ve birtakım oyunlara girişlerini engelleyen bir kısım kurallar uyguladı. Diğer taraftan yaş haddi altında olan genç oyuncular para karşılığı olmayan bir kısım yarışmalara dahil olmak için anne-babalarının onayına gereksinim duyuyor.

Zenon Men Edildi

Dokuz yaşındaki çocuk oyuncu Zenon Fenomen Battle Royale ‘den 4 yıl boyunca uzaklaştırıldı. Aynı zamanda bu olay Brezilyalı küçük oyuncunun 13 yaşına gelene kadar Fortnite’tan menedildiği manasına geliyor. Sadece dokuz yaşında olan Zenon isimli Çocuğun Twitch’te 130.000 kişiden fazla takip edeni bulunuyor. Zenon ‘un menedilmesinin ardından #FreeZenon etiketi sosyal medya platformu Twitter üzerinde trend olan etiketlerden oldu.

Ninja, FaZe Banks benzeri gruplarda yer alan önemli kişilerinde içinde olduğu yüz bininin üzerinde kişi #FreeZenon hashtag ile tweet gönderdi. Birçoğu Zenon ‘un oyunlara yeniden gelmesini isterken bazı kesimde Epic’in almış olduğu yasaklama kararını yerinde buldu.

4 yıllık yasak çok olabilir, ama Epic Games grubunun kuralları varken buna karşı gelmekte biraz manasız. Yasak sadece competitive modu için geçerli. Bu durumda Zenon isimli oyuncunun Fortnite’ın eski oyunlarını oynayabileceği manasına geliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz