En İyi Çeviri Siteleri

0
1324

Herhangi bir dildeki kelime ya da cümleyi, internet siteleri yardımıyla istediğimiz diğer bir dile çevirerek, o dilleri kullanan insanlarla, dil bilmeden de iletişim kurabilir hale geldik. Bu konumuzda da sizlere yardımcı olacak en iyi çeviri sitelerini listeleyeceğiz.

İnternetin yaygınlaşması ve dünyanın globalleşme hızının artmasıyla, farklı diller arası iletişim hem daha fazla önem kazandı, hem de kurulabilmesi daha pratik hale geldi. Bu alanda pratiklik sağlayacak internetten çeviri sağlayan sitelerden bahsedelim.

En İyi Online Çeviri Siteleri Nelerdir?

Gerek ticaret, gerekse sosyal hayatta yabancı bir insanla iletişim kurabilmek için, karşı dili bilmeden de online çeviri siteleri yardımıyla işlerimizi ve muhabbetlerimizi sürdürebiliyoruz.

– Google Translate

Online çeviri deyince herkesin aklına ilk gelen google translate, sürekli kendini geliştiren ve en doğru sonuca ulaşabileceğiniz en iyi çeviri sitesidir.

Geniş dil çeşitliliğinin yanında, dilleri kendiliğinden tanıyıp hızlı bir şekilde çevirmesi sayesinde en çok tercih edilen çeviri sitesidir. Kelime ya da cümlenin nasıl okunduğu konusunda da sesli olarak yardım sağlayan google translate, mikrofon yardımıyla okuduğunuz içeriği de çevirip yazı olarak size sunabilmektedir.

İnternette, yabancı sitelerden araştırma yaptığınız zamanlarda, ilgili sitenin linkini çevirme alanına yapıştırıp, verilen yeni bağlantıyla internet siteni de istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Google play’den cihazınıza yükleyip de kullanabileceğiniz gibi aşağıdaki bağlantıdan da kullanabilirsiniz.

https://translate.google.com/

Tureng Online Sözlük

İkinci sırada anlatmak istediğimiz online çeviri sitesi ise “Tureng”tir. 15 yıllık çeviri geçmişi ve deneyimine sahip çevirmenler tarafından kurulup, 2 milyondan fazla sözcük, 400 civarı kaynakla online çeviri imkanı sunmaktadır.

Tureng’in temel amacı ve en güzel özelliği, çeviri sektöründe çalışan ve özellikle dış ticaret’le uğraşıp yabancı müşterileriyle iletişim kuran kullanıcılara hitap etmesidir.

Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin sıklıkla kullandığı online çeviri sitesi olduğunu, içeriği oluşturan yazar arkadaşımız deneyimlemiştir. Matematik ve İşletme gibi bölümlerin “hazırlık öğrencisi” arkadaşlar sıklıkla kullanmaktadır.

Türkçe-İngilice, İspanyolca-İngilizce, Almanca-İngilice ve Fransızca-İngilizce çevirileri güvenle yapabileceğiniz siteye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.  Mobil uygulamaları ve tarayıcı eklentileri de mevcuttur, sitesini inceleyebilirsiniz.

Tükçe İngilizce Online Çeviri için tıklayınız. https://tureng.com/tr/turkce-ingilizce

com İle Online Çeviri

İnternetten yaptığımız araştırmalara göre hatasız ve insan çevirisi özelliğine sahip olduğunu öğreniyoruz. Tıpkı google translate gibi, 90’ı aşkın dilde çevir yapabilme imkanı sunan internetten çeviri sitesine girmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

https://www.translate.com/tr

Bing Translator

Google translate gibi otomatik dil algılama özelliği olan “bing çevirmen” ile 45’e yakın dilde çeviri yapabilirsiniz. Hemen başlamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://www.bing.com/translator/

Yandex Translate

Arama motoru konumlandırmasıyla online çeviri hizmeti veren bir diğer site de yandex çeviri’dir. Sesli giriş imkanı da sunan sistemi ile 95 dil eşzamanlı olarak çevrilebilmektedir. İlginç bir özelliği de görsel üzerinden de çeviri yapabiliyor olmasıdır.

Yine google translate’te olduğu gibi yandex translate ile de farklı dildeki bir web site’sini istediğiniz dile çevirerek okuyabilirsiniz. Bunun için bağlantıyı çevirme alanına yapıştırıp verilen yeni bağlantıya tıklayın.

Siteye gitmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://ceviri.yandex.com.tr/

– Reverso Translation

İnternet kaynaklarında, dil öğrenmek için en iyi çeviri sitesi olarak tanımlanmaktadır. Siteye gitmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

http://www.reverso.net/text_translation.aspx?lang=EN

 – SYSTRAnet Çeviri

Diğer online çeviri sitelerinin özelliklerinin yanı sıra, siteye üye olarak dosyalarınızın çevirilerini de yaptırabilmektesiniz. Örn: Word dosyanızı yüklüyorsunuz ve çevrilmiş halini bilgisayarınıza geri yüklüyorsunuz.

http://www.systranet.com/translate

 – NoSlang Çeviri

Son olarak bahsetmek istediğimiz çeviri sitesi de, alışılmışın aksine belli durumlarda işinize daha çok yaracak şekilde çalışmaktadır.

İnternette argo olarak tabir edilen yabancı cümle ya da kelimeleri düzgün İngilizceye çevirmek ya da düzgün İngilizceyi argoya dönüştürmek için kullanılmaktadır. Anlamadığınız muhabbetlere dahil olabilmek için bulunmaz nimettir. Hemen incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://www.noslang.com/

Diğer Online En İyi Çeviri Siteleri

Aşağıda bulunan online çeviri siteleri de en iyi çeviri siteleri arasında yer alan, en çok kullanılan diğer çeviri siteleridir. Onları da inceleyebilirsiniz.

Hemen Çevir: https://hemencevir.gen.tr/

Sesli Sözlük: https://www.seslisozluk.net/

Paralink: http://webtranslation.paralink.com/

Liyango: https://www.liyago.com/ceviri

Çevir Sözlük: https://cevirsozluk.com/

İngilice Türkçe: https://www.ingilizceturkce.gen.tr/

Babylon Çeviri: https://translation.babylon-software.com/

İçeriğimizin sonuna geldik, en iyi çeviri sitelerini paylaştığımız içeriğimizi beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz