En Fazla Yapılan Cilt Bakım Hataları

0
806

en_sik_yapilan_5_cilt_bakim_hatasi_1465455407_5253

Eğlenceli geçen gece hayatları, yorucu iş temposu peşinden getirdiği yorgunluğun sonucunda makyajın temizlenmeden uyunması cilt bakımındaki en büyük hatadır. Cilt bakımının en büyük kuralı her zaman disiplindir. Bu sebepten dolayı cildimizi sabahları ve akşamları mutlaka temizlememiz gerekiyor.

Sivilce, siyah nokta ve ya gözenekleriniz özel dönemlerinizde beklenmedik anda çıkıyor ve bu olay canınızı sıkıyorsa çare olarak onu sıkmaktan kaçınmalısınız. Bunun sebebi sivilceler ve siyah noktaların sıkılması sonucunda onların dağılmasına sebep olacaksınız. İstediğiniz kadar hijyenik bir ortamda olursa olsun mikroplar her türlü dağılacaktır. Bu konuda yapmanız gereken özel maskeler sayesinde onlara çare bulmanız gerekmektedir.

Sabah kalktığımızda mutlaka cildinizin su ile temas etmesini sağlayın. Tüm gece boyunca çalışan salgı bezleri cildinizdeki gereksiz olan yağları ve toksin maddelerinizi uyandığınızda cildinizin üsttün de bırakmış olacaktır. Bu konuda yapmanız gereken bol suyla cildinizi temizlemek ve cildinize uygun temizleyici losyonlar tercih etmeniz. Sabunla yapmış olduğunuz temizlik cildinizin ph balansını bozar ve gözeneklerinize zarar verir.

Bir çok bayanın yaptığı gibi aslında aşırı derecede krem kullanmak oldukça zararlıdır ve cildinizdeki gözeneklerinizi tıkayacaktır.

Göz etrafınızı korumak için her daim güneş gözlüğü kullanmalısınız ve kış ayları yaz ayları demeden spf muhtevalı ürünler tercih etmelisiniz. Gözlük kullanmayı tercih etmezseniz eğer göz adaleleriniz çok fazla çalışacaktır ve deformeye sebep olacaktır.

Cildinizin ihtiyacına ve cilt tipinize uygun ürünler tercih etmeniz oldukça önemlidir. Kuru cildi aspirin maskesi oldukça zararlı iken yağlı cilt için oldukça faydalı olduğu gibi.

Makyaj malzemelerinizi oldukça özen göstererek temizlemeniz gerekmektedir. Makyaj fırçanızı düzenli olarak temizlemezseniz eğer vücudunuzda siyah noktalar ve sivilcelerin artmasına sebep olursunuz. Bu yüzden bu konuda oldukça hassas olmalısınız ve disiplinli bir şekilde davranmalısınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz